برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395
کد 2928

سخنرانی دکتر تقی زادیه در مراسم افتتاح نمایشگاه تجهیزات پزشکی

سخنرانی دکتر تقی زادیه در مراسم افتتاح نمایشگاه تجهیزات پزشکی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر حساسیت موضوع تجهیزات پزشکی، افزود: در تولید این محصولات بحث ایمنی بیمار مطرح بوده و باید محصولات و تجهیزات باکیفیت و متناسب با استانداردهای موجود تولید شوند، چرا که ما در بحث ایمنی بیمار با هیچکس معامله‌ای نداریم.
علی تقی‌زاده در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه تبریز هلث ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدا اظهار کرد: برنامه‌ی این نمایشگاه از سال گذشته تهیه شده و در شش ماهه گذشته نیز جلساتی به منظور هرچه بهتر اجرا شدن این برنامه برگزار شد.
وی ادامه داد: فضای این نمایشگاه 10 هزار متر مربع بوده و 210 شرکت نیز در این نمایشگاه حضور داشته  به ارائه‌ی محصولات پزشکی خود خواهند پرداخت و همچنین این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی است.
معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، خاطرنشان کرد: به دنبال این طرح ‎تحول عظیمی در حوزه ی سلامت به وجود آمده و همچنین در بحث تجهیزات پزشکی نیز که تحول بزرگی رخ داد، چرا که امروز تمامی تجهیزات از طریق سیستم تایید می‌شوند.
وی یادآور شد: پاشنه‌ی آشیل طرح تحول نظام سلامت، همان تجهیزات پزشکی بود و در طی این سه سال نیز صرفه‌جویی و کاهش قیمت شدیدی در این حوزه به وجود آمد به طوری که در هر دستگاه مانیتورینگ حداقل سه میلیون تومان هزینه‌ها کاهش یافته است.
وی بیان کرد: در سال 92 ما یکی از نقاط ضعف ما در اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه بود که با ایجاد طرح‌های جدید و تلاش ها، توانستیم امروز به مرحله‌ای برسیم که اداره تجهیزات ما بالاترین امتیاز را در کشور به خود اختصاص داده است.
تقی‌زاده اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی ما در حوز‌ه‌ی تجهیزات پزشکی در جایگاه خوبی قرار دارند.
گفتنی است؛ آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه تبریز هلث با حضور جمعی از اهالی بهداشت و درمان و همچنین مسئولان استانی در سالن شمس تبریزی نمایشگاه بین‌‌المللی تبریز برگزار شد واز تبریز از مراکز آموزشی درمانی امام رضا،علوی والزهرا و از مراکز بیمارستانی شهرستان های اسکو ،اهر وسراب به عنوان مراکز نمونه در اجرای طرح تحول سلامت در امر تجهیزات  و ملزومات پزشکی در ارزیابی سال 94  با اهدای لوح تقدیر و تشکر بعمل آمد..

  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 2488
  • تایید شده
  • در 1395/06/17
  • ساعت 8:36