برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 13 شهريور 1395
کد 2884

نشست کارگروه تخصصی توسعه دانش داروسازی و صنایع مرتبط در تبریز برگزار شد

.

 

اولین جلسه از نشست تخصصی توسعه دانش داروسازی و صنایع مرتبط آن با حضور جمعی از نمایندگان و داروسازان برجسته کشوری در سالن پشمینه دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکترمحمدرضا سیاهی، دبیر این نشست در خصوص اهداف این جلسه عنوان کرد:  بر اساس بحث سیر تحول یا همان بسته‌های تحول در علوم پزشکی، یک‌سری سیاست‌ها از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی محول شده است که  دراستای رسیدن به این هدف، سیاست‌های تحول در آموزش را شکل داده و مناطق کشور به ده منطقه آمایشی تقسیم شده، و تمامی مناطق نیز ماموریت‌های مشخصی را به‌صورت موازی انجام می‌دهند که منطقه آمایش سرزمینی دو شامل دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، اردبیل، ارومیه و مراغه بوده و یکی از ماموریت‌های ویژه‌ای که دارند بحث توسعه‌ی دانش داروسازی و صنایع مرتبط آن می‌باشد که این ماموریت ویژه برعهده‌ی منطقه ما گذاشته شده‌ است.
رئیس دانشکده داروسازی اظهار کرد: در راستای عمل به وظایف تعریف شده‌ی خود، کارگروهی تحت عنوان " کارگروه نشست تخصصی توسعه دانش داروسازی و صنایع مرتبط" در استان تشکیل داده و به این جهت که این یک ماموریت کشوری است، از این‌رو از صاحب‌نظران و مسئولان سراسر کشور در حوزه‌ی داروسازی، در این کارگروه استفاده کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: در تلاش خواهیم بود که بررسی‌هایی که انجام می‌دهیم از نظرات و پیشنهادات کارشناسی شده‌ی این صاحب‌نظران باشد و همچنین تا به حال نیز شش جلسه‌ نیز در خود دانشکده در این راستا برگزار کرده‌ایم.
دکترسیاهی بیان کرد: این جلسه یک نشست در جهت هماهنگی‌های اولیه بوده و فرصتی است برای استفاده از نظرات کارشناسان و اینکه بتوانند ماموریت‌هایی را در این راستا برعهده گرفته و یا پروژه‌هایی را انجام دهند و ما نیز بتوانیم مستندات مورد نیاز برای تحول در حوزه‌ی علوم پزشکی و در دانش داروسازی اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و در اختیار نهادهای تصمیم گیرنده‌ی وزارتی قرار دهیم.
وی اظهار کرد: ما به دنبال اهدافی نظیر، دانشگاه‌های نسل سوم، بین‌المللی‌سازی، کارآفرینی، پاسخگو بودن و اخلاق‌محور بودن آموزش در حوزه‎ی علوم پزشکی و.... هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در قسمتی که ما برعهده گرفته و اولین جلسه آن را نیز به صورت کشوری برگزار کردیم، همکارانی از سازمان غذا و دارو، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه اصفهان، شیراز، ارومیه، اردبیل، زنجان و مازندارن اعلام آمادگی کرده و در جلسه حضور یافتند.
دبیر کارگروه تخصصی توسعه دانش داروسازی و صنایع مرتبط، یادآور شد: در این جلسه، سیاست‌ها و اهداف کارگروه را توضیح داده و در ادامه نیز سه کمیته "آموزش و پژوهش، خدمات دارویی و صنعت" تشکیل شده و به بیان انتظارات خود در راستای تحول در حوزه‌ی آموزش داروسازی می‌پردازند.
وی ادامه داد: بعد از این جلسات، در تلاش خواهیم بود که به یک جمع‌بندی کلی رسیده و در جلسات بعدی که در طول سال برگزار خواهد شد مسائل را پیگیری کنیم.
دکتر"جلال حنائی" قائم‌مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به اینکه این ماموریت ویژه مطابق برنامه‌ریزی وزارت بر دوش ما گذاشته شده است، ما نیز در تلاش خواهیم بود که توانمندی، امکانات و پتانسیل‌های موجود در دانشگاه را به منصه‌ی ظهور رسانده و از ظرفیت افراد و دانشکده‌های داروسازی در این راستا استفاده کنیم.
وی ادامه داد: تغییرات اساسی در رشته‌ی داروسازی به جهت توسعه و عملی شدن آن باید مورد توجه قرار گرفته و همچنین بسته‌های تحول و نوآوری نیز برای هر دانشگاه در نظر گرفته شده و اعمال شوند.
وی افزود: این موضوع فرصت مناسبی برای منطقه ما بوده و فرصتی است که از طرف وزات‌خانه به تبریز داده شده است؛ از این‌رو باید نهایت استفاده را از آن برده و شرایط را برای این تحول بزرگ فراهم کنیم.
دکتر حنائی خاطرنشان کرد: این جلسه دارای ظرفیت محدود نبوده و کسانی که در این راستا توانمندی داشته و می‌توانند کمک کنند، ما در خدمت این افراد بوده و از حضورشان استقبال می‌کنیم، چرا که این جمع می‌تواند دست به کارهای بزرگی زده و در جهت حل مشکلات موجود اقداماتی خوبی انجام دهد.
گفتنی است؛ کارگروه نشست تخصصی توسعه دانش داروسازی و صنایع مرتبط در سالن پشمینه دانشگاه تبریز برگزار و حاضران به بیان مشکلات موجود در حوزه‌ی داروسازی پرداخته و مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2346
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1395/06/13
  • ساعت 11:54