برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 10 شهريور 1395
کد 2853

دکتر تبریزی: تامین سلامت زندانیان از اولویت های برنامه این معاونت است

دکتر تبریزی: تامین سلامت زندانیان از اولویت های برنامه این معاونت است

 

 

دکتر عزتیان رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزات بهداشت در جلسه ای که به منظور هماهنگی اجرای برنامه های بهداشت حرفه ای در زندانها در محل اتاق معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز که با حضور مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور و نماینده بنیاد تعاون زندانیان تشکیل شده بود هدف از اجرای این برنامه را حفظ و ارتقاء سلامت شاغلین کارگاههای داخل زندان عنوان کردند .

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،دکتر تشکریان مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه زندانیان امانت خانواده ها هستند، مهمترین دغدغه های این سازمان را ارتقاء ایمنی محیط کار زندانیان شاغل در کارگاهها عنوان کرد. وی اظهار امیدواری کرد با پتانسیلی که از مدیران تبریزسراغ  دارد انشاالله میتوان به یک پروتکل و دستورالعمل جامعی رسید که قابل تعمیم به کل کشور باشد .

سعیدی نماینده بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز گزارش مختصری از اجرای برنامه های این بنیاد در چند استان که باعث کاهش بار صدمات ناشی از عوامل زیان آور محیط کار در داخل زندان ها به زندانین شده است را ارائه داد .

بنی هاشمی مدیرکل زندانهای استان نیز  وظیفه اصلی این سازمان را اصلاح و تربیت عنوان کرده و بیان داشت که می توان با آموزش، تغییر نگرش و تغییر رفتار در زندانیان را ایجاد کرد .

دکتر تبریزی معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان، تامین سلامت زندانیان را از اولویت های برنامه این معاونت در سال 95 عنوان داشته و اعلام کرد: این معاونت از یک سال پیش و بدنبال راه اندازی مجتمع های سلامت و مراکز جامع سلامت در کلانشهر تبریز، پیگیر راه اندازی یک الگوی ویژه برای زندان بود که با هماهنگی های به عمل آمده و همکاریهای خوب دو سازمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اداره کل زندانهای استان توانستند طرح ایجاد یک مرکز جامع سلامت برای زندان تبریز لحاظ شود که یک بسته خدمتی جامع و ادغام یافته در زندان را ارائه نمایند که به دنبال این توافق دستورالعمل ها و پروتکل های ویژه ای برای این مراکز تدوین شده و پس از اخذ تائیدیه های لازم، از مرداد ماه امسال دوره های آموزشی برای پرسنل این مرکز گذاشته شده و نرم افزار ثبت ارئه خدمت نیز در حال برنامه ریزی می باشد .

دکتر تبریزی در ادامه سخنانش عنوان داشت که همه برای یک هدف کار میکنیم و آن هم حفظ و ارتقاء سلامت زندانیان می باشد. وی در پایان سخنان خود از افتتاح این مرکز به دست مقام عالی وزارت در روزهای آینده خبر داد .

مهندس سیدان اسکویی رئیس گروه کارشناسان مهندسی بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت استان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد برنامه بهداشت حرفه ای در کارگاههای داخل زندان تبریز، عنوان داشت که این گروه از سال 80 برنامه بازدید از کارگاههای داخل زندان را جزو  برنامه های روتین خود قرار داده و  از سال 92  به بعد کارگاه زندان های استان ( تبریز، مرند و میانه )هم مانند سایر کارگاهها به صورت مستمر  دارای برنامه های آموزشی و  بازدید را دارند. سیدان همچنین از تربیت رابطین آموزشی از خود زندانیانی که علاقمند به این امر بودند خبر داد .

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2797
  • تایید شده
  • در 1395/06/10
  • ساعت 13:12