برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 9 شهريور 1395
کد 2847

حضور استاد دانشگاه شفيلد انگلستان در دانشگاه علوم پزشكي تبريز

رييس دانشگاه: افق روشن و رفيع در حوزه سلول هاي بنيادي

رييس دانشگاه علوم پزشكي تبريز در جلسه اي با حضور دكتر كيوان محرم زاده استاد دانشگاه شفيلد انگلستان و ساير  محققين حوزه سلولهاي بنيادي دانشگاه گفت: ما شتاب خوبي در حوزه سلولهاي بنيادي و طب ترميمي داريم كه مي بايست آينده دانشگاه را به نحوي ترسيم كنيم كه به افق هاي بسيار والا و روشن دست بيابيم.  بايد ضمن حفظ اين شتاب، سريع هم حركت كنيم و در چند سال بعد به يك نقطه مطلوب  برسيم.

 دكتر صومي افزود:  حضور آقاي دكتر محرم زاده در مجموعه دانشگاه مغتنم است و بايد حداكثر استفاده از حضور ايشان برده شود. ايشان هم چنين تاكيد كرد كه آقاي دكتر محرم‌زاده فيلدهاي موجود در دانشگاه را با يك نگاه  رهبري و  نقادانه بازديد كنند تا ببينيم كه بايد از كجا حركت كنيم و مسير چگونه بايد باشد؛ آن وقت است كه يك انتقال تجربه خوب انجام مي‌گيرد. بايد سخنراني و سمينار هم برگزار شود كه مي تواند به ترسيم دورنماي بسيار روشن كمك كند. دكتر صومي با تاكيد مجدد بر حضور و فعال سازي شركت هاي دانش بنيان در مجموعه دانشگاه گفت:  از شركت هاي دانش بنيان و محققين كه در اين مجموعه فعاليت مي كنند حداكثر پشتيباني و حمايت را خواهيم كرد تا به برند و محصول تجاري دست يابند.

دكتر كيوان محرم زاده استاد دانشگاه شفيلد انگلستان و متخصص دندانپزشكي ترميمي و پريودنسي در خصوص آخرين دستاوردهاي خود در زمينه تحقيقاتي مهندسي بافت و بيومتريال توضيح داد و افزود: امروزه پيشرفت وسيعي در مورد بافت مهندسي انجام گرفته دهان از قبيل مخاط نسج نرم و نسج سخت در دهه اخير به دست آمده است كه  براي استفاده كلينيكال جهت ترميم نسج از دست رفته در بيماران يا به عنوان مدل هاي بافتي آزمايشگاهي جهت تست مواد دندانپزشكي دارويي و شبيه سازي بيماريهاي دهان و دندان مي تواند كاربرد داشته باشد. ايشان با اشاره به مقاله ها و يافته ها و تحقيقات خود در اين زمينه گفت: مي‌توان برندهايي را توليد و ساخت كه منجر به محصول و تجاري سازي شود. در صحبت‌هايي كه با محققين دانشگاه داشتم مي توانيم در مجموعه دانشگاه علوم پزشكي تبريز به يك برند تجاري خوب دست بيابيم.

دكتر نوري مسئول راه اندازي طب بازساختي  دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در اين جلسه گفت: بازديد از انستيتو و مراكز تحقيقاتي و كلين روم در برنامه آقاي دكتر محرم زاده گنجانده شده و بعد از آشنايي ايشان با فعاليتها و ظرفيتهاي دانشگاه؛ ما با ايشان وارد حوزه عملياتي خواهيم شد تا ببينيم كه كجا هستيم و در چه نكاتي مي توانيم با هم همكاري كنيم. ايشان پيشنهاد داد تا چند دانشجوي دكتري تخصصي در اين زمينه با دكتر محرم زاده تعريف و مشغول تحصيل شوند و اگر لازم بود همكاران محقق براي آموزش و انتقال دانش به مراكز مورد نظر در دانشگاه شفيلد انگلستان اعزام شوند.


  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 2111
  • تایید شده
  • در 1395/06/09
  • ساعت 14:35