برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 1 شهريور 1395
کد 2756

جلسه پدافند غیر عامل زیستی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

جلسه پدافند غیر عامل زیستی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز در جلسه هماهنگی پدافند غیرعامل زیستی گفت: در صورت بروز حادثه ای موظف به اجرای دستورات و قوانین به بهترین نحوه هستیم و از اکنون بایستی آمادگی لازم را در بروز حوادث احتمالی داشته باشیم
دکتر محمدحسین صومی در جلسه پدافند غیرعامل زیستی که با حضور مسئولین لشکری و کشوری در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز برگزار شد, گفت: در کارگروههای حوادث پدافند غیرعامل زیستی, سه کارگروه 1- آشکار سازی و تشخیص 2- بهداشت و پیگیری 3- تریاژ,تخلیه و درمان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: کارگروههای اعلام شده در زیر مجموعه قرارگاه پدافند زیستی استان و با فرماندهی استاندار محترم و جانشین ایشان در پدافند غیرعامل زیستی فرمانده سپاه می باشد.
وی در ادامه گفت: برای آماده بودن در اجرای پدافند غیر عامل, افراد مسئول در کارگروهها مشخص و برنامه ها تدوین گردد, تا در صورت بروز حادثه ای , موظف به اجرای دستورات و قوانین به بهترین نحو ممکن هستیم.
دکتر صومی در ادامه گفت: اجرای مانورها و سناریوها توسط قرارگاه سپاه انجام می شود و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان کارگروه در این مانورها شرکت می کند و قبل از انجام مانورها بایستی کمبودها و نقایص رفع شود.
وی همچنین گفت: مجموعه دانشگاه و 3 زیرمجموعه کار گروه اعلام شده, بایستی هر چه زودتر تجهیزات موجود خود را اعلام و طبق هماهنگی با فرماندهی کارگروه کمبودها و نقایص خود را رفع کنند.
دکتر رجائی جانشین ریاست دانشگاه علوم پزشکی در حوادث غیر مترقبه نیز گفت: در سه کار گروهی که دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت آن را در پدافند غیرعامل زیستی به عهده دارد, هماهنگی با مسئولین دانشگاه و دیگر اعضای کارگروه انجام شده تا در صورت بروز حادثه ای تجهیزات و امکانات موجود مشخص باشد تا بتوان از آنها بصورت مناسب استفاده شود.
وی همچنین گفت: برگزاری چنین جلساتی و جمع آوری اطلاعات کارگروهها باعث می شود تا در صورت بروز حوادث , آمادگی کامل داشته و بتوان در سریعترین زمان, بهترین امکانات را ارائه داد.

  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 2203
  • تایید شده
  • در 1395/06/01
  • ساعت 11:6