برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 30 مرداد 1395
کد 2746

لزوم تعدیل ظرفیت دانشکده‌های پزشکی

.

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر لزوم تعدیل ظرفیت دانشکده‌های پزشکی تاکید کرد .

  سید کاظم شکوری در حاشیه نشست سالانه روسای دانشکده‌های پزشکی دانشگاه‌های تیپ یک کشور با بیان اینکه این نشست هفتمین جلسه اجلاس روسای دانشکده‌های پزشکی تیپ یک کشور می‌باشد، اظهار کرد: دانشکده‌های پزشکی متولیان اصلی آموزش دانشجویان پزشکی هستند از این رو هر فصل یکبار این اجلاس در یکی از دانشگاه‌ها برگزار شده و نتایج و مصوبات این نشست‌ها برای بحث و بررسی بیشتر به نشست شورای آموزش پرشکی وزارت بهداشت انتقال می‌یابد تا تصمیمات تکمیلی گرفته شود .

 وی در خصوص محورهای این نشست افزود: بحث و بررسی چالش های پیش روی پزشک خانواده یکی از محورهای اصلی این دوره از نشست می باشد، پذیرش دانشجو در گرایش پزشکی خانواده از سال گذشته در کشور آغاز شده است .

  وی با بیان اینکه در حال حاضر رزیدنتی پزشکی خانواده در پنج دانشگاه کشور راه اندازی شده است، تاکید کرد: برای تکمیل پروژه پزشکی خانواده لازم است تا کلینیک های پزشکی خانواده در این دانشگاه ها راه اندازی شود .

  شکوری در بخش دیگری از سخنان خود مشکلات مالی و هم چنین افزایش بی رویه ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی را از مهم ترین مشکلات دانشکده های پزشکی دانست و گفت: اگر مسائل مالی درست تعریف نشود در اجرای برنامه ها با مشکلات بسیاری مواجه می شویم .

  رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  با بیان اینکه در سال گذشته با افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی مواجه شدیم، تاکید کرد: متاسفانه امکانات برای این تعداد کافی نبود امید است با تمهیدات مناسبی که در وزارتخانه انجام می شود ظرفیت دانشکده های پزشکی تعدیل شود و متناسب با ظرفیت ها امکانات مناسب در اختیار دانشجویان قرار داده شود .

  وی در پایان گفت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت هیچ پزشک بیکاری نداریم و تمامی فارغ التحصیلان پزشکی مشغول به کار هست.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 3240
  • تایید شده
  • در 1395/05/30
  • ساعت 12:13