برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 19 مرداد 1395
کد 2638

با هدف تبادل تجارب و بررسی آخرین یافته های علمی آموزشی در حوزه سلامت

اولین همایش مدیریت سلامت در بلایا و فوریت‌ها به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود

.

همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریتهای دردانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با سالروز زلزله آذربایجان برگزار میشود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر جواد بابایی دبیر اجرایی همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت ها، در نشست خبری این همایش ابراز داشت: اولین دوره این همایش روزهای چهارشنبه و پنجشنبه(۲۰و۲۱مرداد) سال جاری در سالن شهید شایان فر دانشکده علوم پزشکی تبریز برگزار می شود.
دکتر جواد بابایی، هدف عمده از برگزاری این همایش، تبادل تجارب، بررسی آخرین یافته های علمی آموزشی سلامت و گرامیداشت جان باختگان زلزله ارسباران معرفی کرد.
وی  تاکید کرد: نباید بگذاریم حوادث و بلایا فراموش شود چرا که این مخاطرات ممکن است برای هر کدام از ما هر لحظه اتفاق بیفتد، انسان همیشه در معرض بلایای طبیعی و انسان سخت قرار دارد.
دبیر اجرایی همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت ها گفت: قانون مدیریت بحران کشور در حال تدوین است که در تلاش هستیم مشکلات احتمالی این قانون را قبل از تصویب به گوش مسئولان برسانیم.
وی با اشاره به اینکه ۴۵۰ نفر از سراسر کشور در این همایش حضور پیدا می کنند، اظهار داشت: تمامی افراد فعال و صاحب نظر در حوزه مدیریت و ارائه خدمات در عرصه سلامت به این همایش دعوت شدند که ۴۵۰ نفر از سراسر استان ها ثبت نام کردند.
بابایی از تشکیل ۹ کارگاه در این همایش خبر داد و گفت: کارگاه های مستندسازی تجربیات، ارزیابی خطر، کمک های اولیه روان شناختی، طراحی و اجرای تمرین، برنامه ریزی بلایا، حوادث پرتلفات و اولویت بندی بیماران در صحنه حوادث از جمله کارگاه هایی است که در این همایش تشکیل خواهد شد.
دبیر اجرایی همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت ها همچنین بر ضرورت تربیت نیروهای متخصص مدیریت سلامت تاکید کرد و اظهار داشت: وزارت بهداشت در حوزه سلامت مسئول است و براین اساس رشته سلامت در بلایا و فوریت ها در سال های گذشته راه اندازی شد که به دنبال راه اندازی کارشناسی ارشد این رشته در استان آذربایجان شرقی هستیم.
همایون صادقی، دبیر علمی اولین همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت ها نیز در این نشست عنوان داشت: ۱۹۲ مقاله به دبیرخانه این همایش از سراسر کشور ارسال شده است که ۲۴ مقاله جهت سخنرانی و ۱۵۱ مقاله به صورت پوستر در این همایش ارائه می شود.
وی با بیان اینکه استفاده از تجارب بحران های گذشته برای رویارویی با بلایای احتمالی تاکید کرد: متاسفانه ما در ایران مبتنی بر شواهد تصمیم نمی گیریم و همین مورد باعث می شود تا نتوانیم از تجارب موجود در پیشبرد بهتر و سریع تر امور بهره ببریم.
صادقی ادامه داد: می خواهیم تجارب و مستندات جمع آوری شده در این همایش را که اکثریت صاحب نظران در حوزه مدیریت بحران را گردهم می آوریم، به همه انتقال دهیم.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 1716
  • تایید شده
  • در 1395/05/19
  • ساعت 10:4