برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 12 مرداد 1395
کد 2583

تفسیر گزارش عملکرد دانشگاه در جلسه با نمایندگان مجلس

تفسیر گزارش عملکرد دانشگاه در جلسه با نمایندگان مجلس
جلسه اعضای هیات رئیسه دانشگاه با نمایندگان مجلس در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه برگزارشد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در جلسۀ اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با نمایندگان شهرهای تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی، دکتر صومی با اشاره به استقرار پزشک در تمام مراکز روستایی و شهری روستایی، طرح تحول نظام سلامت در درمان و بهداشت وطرح تحول آموزش،  به ارائه گزارش پروژه هاي تملک سرمايه اي دانشگاه علوم پزشکي تبريزپرداخت و گفت: در حیطه آموزشی;  ساختمان دانشکده داروسازي و پژوهشگاه ملی ربع رشیدی . در حیطه رفاهی پژوهشی;  ساختمان سلف سرويس دانشگاه (چهارطبقه). در حیطه درمانی; بيمارستان 64 تختخوابي هريس، بازسازي بيمارستان 96 تختخوابي امام خميني (ره) ميانه، تکميل 2.5طبقه بخش سوانح و سوختگي بيمارستان سينا. در حیطه ستادی;   ساختمان ستاد مرکز بهداشت شهرستانهای ملکان، هشترود وعجب شير.  و در حیطه بهداشتی;  مراکز بهداشتي و درماني (بايقوت، کندرود، خواجه، گوگان) ازپروژه هاي نيمه تمام دولت دهم بودند که به دولت يازدهم انتقال یافته است .
دکتر صومی به چگونگی ادامه اجرای پروژه ها در دولت یازدهم پرداخت و گفت :  ميزان پيشرفت فيزيکي دانشکده داروسازی در سال 1392 20% بود که این پیشرفت در سال 95 به 70% رسیده است. و ميزان پيشرفت فيزيکي فاز اول ساختمان سلف سرويس در سال 1392  40% بود که این پیشرفت در سال 95 به 100% رسیده است . همچنین فاز دوم طرح در قالب تکمیل طبقات دوم و سوم با پیشرفت 75 درصد ، بدون تخصیص اعتبار از محل منابع داخلی در حال اجرا می باشد.
دکتر صومی افزود: 20%ميزان پيشرفت فيزيکي فاز اول بيمارستان 64 تختخوابي هريس در سال 1395 به 85% رسیده است همچنین فاز دوم طرح در قالب ساختمانی در مساحت 3000 متر مربع در سال 95 شروع و تا انتهای سال قابل بهره برداری خواهد بود.
دکتر صومی بازسازي بيمارستان 96 تختخوابي امام خميني (ره) ميانه را  از پروژه هاي نيمه تمام درمانی دولت دهم عنوان کرد و گفت : اجرای پروژه فوق طی سالهای 86 لغایت 93 متوقف بوده و درسال 93 عملیات تکمیلی آغاز و آماده بهره برداری میباشد..
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: یکی دیگر از پروژه هاي نيمه تمام درمانی،  تکميل دو و نیم طبقه بخش سوانح و سوختگي بيمارستان سينابود که با مشارکت 20 درصدی خیرین استان از سال 82 متوقف بوده و عملیات اجرایی آن از سال 94 شروع وپیش بینی می گردد با پیشرفت فیزیکی 60% تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
دکتر صومی پیشرفت فیزیکی پروژه ی نیمه تمام ساختمان ستاد شبکه شهرستان عجب شيررا100 % عنوان کرد و افزود: مرکز بهداشت گوگان نیز با پیشرفت فیزیکی 100 درصد تکمیل شده است .

در ادمه جلسه اعضای هیات رئیسه دانشگاه با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، دکتر صومی به بیان پروژه های در دست اجرا و بهره برداری شده در طول دو سال گذشته پرداخت و اظهار داشت. در راستای محرومیت زدایی بهداشتی، تکمیل و احداث 154 باب خانه بهداشت در شهرستان های استان با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال و در مساحت 14000 مترمربع در طول 8 ماه به انجام رسیده و تقدیم مردم استان گردید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص بازسازی مراکز بهداشتی استان گفت :  75درصد خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی استان در طول سالهای 94 لغایت 95 بازسازی گردیده اند. وی افزود: مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی شهر مهربان نیز تکمیل شده است.
دکتر صومی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص کلینیک های تخصصی گفت : احداث 13 باب کلینیک تخصصی در مساحتی بالغ بر 24 هزار متر مربع با هزینه پیش بینی شده 480 میلیارد ریال با پیشرفت متوسط 35 درصد در حال اجرا می باشد.
رئیس دانشگاه در خصوص احداث مراکز بهداشتی و درمانی اظهار داشت: تعداد 70 باب مرکز سلامت شهری و مرکز بهداشتی و درمانی روستایی  از اواخر سال 94 شروع و با پیشرفت متوسط 30در صدی در حال اجرا می باشدکه به لطف الهی تا خرداد 96به بهره برداری خواهد رسید وی افزود : متوسط اجرا یکسال قبلا بیش از سه سال بوده است.
دکتر صومی اظهار داشت : تعداد کل 118 تخت ویژه شامل icu – ccu – nicu در شهرستان های استان تکمیل و به بهره برداری رسید.همچنین با انجام تعمیرات اساسی و توسعه ای در محل مرکز غربالگری شهید قاضی به 120 تخت فعال امکان بهره مندی استان از خدمات بیمارستان 1000 تخت خوابی فراهم گردیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به تعداد کل 70 تخت LDR در شهرستان های استان که در حال احداث میباشند اشاره کرد و گفت: با افتتاح بخشهای LDR شرایط زایمان مادران باردار در کنار خانواده و درمحل بیمارستان فراهم خواهد شد که این بخش هم اکنون در مرکز آموزشی درمانی طالقانی فعال میباشد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: بخش MRI مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در سال 94 به بهره برداری رسیده است.
دکتر صومی احداث کلینیک طالقانی، ساختمان تکمیلی الزهراء باهدف بیمارستان جامع زنان، بیمارستان 550تخت خوابی زهرا مردانی آذر( احداث توسط خیر)، مرکز دیالیز بیمارستان امام رضا(ع) ( مشارکت خیرین با دانشگاه)، مرکز پیوند بیمارستان امام رضا(ع) ( مشارکت خیرین با دانشگاه)، کلینیک کودکان ( مشارکت 30درصد دانشگاه با 70 درصد شهرداری)ودیالیز مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) را از پروژه های در دست اجرا که به صورت مشارکتی و احداثی با بخش خیرین و دانشگاه علوم پزشکی تبریز اجرا میشوند عنوان کرد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به تکميل بيمارستان کودکان تبريز اشاره کرد و گفت : در سال 92پیشرفت فیزیکی این پروژه 40% بود که این میزان در سال 95 به 100% رسیده است . وی افزود: اورژآنس شهدا، اورژآنس الزهرا، اورژآنس امام رضا، کلینیک شهدا، کلینیک رازی، ساختمان الزهرا و کلینیک اسدآبادی از پروژه های در حال اجرا میباشند .
دکترصومی در جلسه با نمایندگان مجلس ادامه داد: بیمارستان 1000 تختخوابی تحت مشارکت سه جانبه با وزارت بهداشت – قرارگاه خاتم الانبیاء و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اعتباری بالغ بر 3500 میلیارد ریال در حال اجرا می باشد.همچنین بیمارستان 800 تخت خوابی با مشارکت کشور کره جنوبی و با اعتبار ارزی در دست طراحی نقشه های اجرایی و احداث در جنب بیمارستان شهداء تبریز می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد : راه دسترسي حدود 18000 متر(2 هكتار) در كمربندي مياني حد فاصل دانشكده داروسازي و پزشكي و كمربندی مياني براي ايجاد راه دسترسي از طرف كمربندي به بيمارستان امام رضا و ساير واحدهاي دانشگاه در دست اجراست . وی افزود: ساختمان اداری با هدف ساماندهی ستاد هدایت بیمار و کنترل اورژآنسها نیز در حال اتمام است .
دکتر صومی  در خصوص پروژه های آزمایشگاه جامع بهداشت -  ساختمان  معاونت غذا دارو- مرکز نو آوری -  مسجد دانشگاه - ساختمان معاونت بهداشتی -مرکز اوتیسم - بانک شیر مادر- پیوند مغز استخوان - دوبرابر شدن پیوند کلیه و توسعه پیوند از جسد - راه
اندازی اطاق تمیز نیز توضیحاتی ارائه داد و به فضاهای آموزشی Examination cente و Skill lab نیز اشاره کرد .
گفتنی است : ادامه ارائه گزارش عملکرد دانشگاه به جلسات بعدی موکول شد .  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 2398
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1395/05/13
  • ساعت 11:1