برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 26 تير 1395
کد 2455

جلسه چالش های مدیریت پسماندهای پزشکی برگزار شد

جلسه چالش های مدیریت پسماندهای پزشکی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه:پیرو دعوت معاونت درمان جلسه روسای شبکه های بهداشت و درمان و روسای بیمارستان های شهرستانها به همراه مدیران بیمارستان های دولتی و خصوصی شهر تبریزدر خصوص چالش های مدیریت پسماند های پزشکی برگزار شد
. در ابتدای جلسه دکتر سید اسماعیل هاشمی اقدم دبیر کمیته پسماند دانشگاه طی سخنانی ضمن یادآوری نکاتی از قانون مدیریت پسماندهای پزشکی و آئین نامه های اجرایی مربوطه جایگاه سازمانهای نظارتی خارج دانشگاه را یادآوری و ضرب الاجل های سازمان های مذکور در ارتقاء و اصلاح  مدیریت پسماند در بیمارستانها و مراکز درمانی را یادآور شدند. سپس دکتر طاهراقدم قائم مقام رئیس دانشگاه ضمن یادآوری جایگاه صحت و سلامت در آموزه های دینی و احادیث ، وظایف دانشگاه را در این حوزه متذکر شده و تمامی مسئولین و روسای محترم را به پیگیری مستمر امر مدیریت بهینه پسماند های پزشکی دعوت نمودند.
 در ادامه جلسه دکتر تقی زادیه معاون درمان دانشگاه ضمن دعوت تمامی حضار به پیگیری مراتب با اهمیت مدیریت پسماندهای پزشکی در مراکز مربوطه، به بازخوانی اهمیت موضوع از منظر اعتباربخشی و سنجه های مربوطه مدیریت پسماند اشاره نموده و در نهایت به بررسی آخرین وضعیت مدیریت پسماند در تک تک مراکز پرداخته و به سوالات واحدها پاسخ لازم را ارائه نمودند. سخنران بعدی جلسه دکتر تبریزی معاون بهداشتی دانشگاه بودند  که ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات انجام پذیرفته توسط واحدهای دانشگاهی ،از کلیه مراکز درخواست همکاری در امر یادشده را داشتند و آمادگی معاونت بهداشتی و ادارات مربوطه در اصلاح روند موجود را اعلام داشتند . در انتهای جلسه میزگرد پرسش و پاسخ مراکز با حضور معاون درمان به انجام رسیده و پس از ارائه مطالب آموزشی در قوانین مدیریت پسماند پزشکی و همچنین پروسه پایش مراکز توسط مهندس قنبری(کارشناس بهداشت محیط استان)و مهندس آهنگری(رئیس اداره بهداشت محیط استان) به اتمام رسید.

  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 2498
  • تایید شده
  • در 1395/04/26
  • ساعت 14:23