برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 20 تير 1395
کد 2388

رئیس سازمان غذا و دارو:

کمترین افزایش قیمت دارو را در ده سال گذشته داشتیم/ با افزایش قیمت بی‌رویه دارو مقابله کرده ایم

کمترین افزایش قیمت دارو را در ده سال گذشته داشتیم/ با افزایش قیمت بی‌رویه دارو مقابله کرده ایم

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، با تاکید بر اینکه دارو در کشور یک قیمت دارد، تصریح کرد: تعداد بسیار کمی ممکن است در این زمینه تخلف کنند.
 معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با موضوع "آخرین وضعیت دارو " با بیان اینکه گرچه ممکن است قیمت یک قلم دارو بالا یا پایین برود، اما ما 6 هزار قلم دارو داریم و باید این 6 هزار دارو را با هم ارزیابی کنیم.
دکتر دیناروند اظهار داشت: میزان افزایش قیمت دارو در سال 94 پایین تر از تورم بوده است که این وضعیت در سال 95 نیز همچنان ادامه یافته و کمتر از 10 درصد خواهد بود.
دکتر رسول دیناروند در ادامه با اشاره به ژنریک بودن داروهای تولید داخل تصریح کرد: هیچگاه ادعا نمی کنیم که می‌توان جلوی افزایش قیمت آن‌ها را گرفت، طبیعی است که اگر قیمت ارز تغییر کند، قیمت سوخت بالا برود یا دستمزد افزایش یابد، قیمت این داروها هم افزایش خواهد یافت.
 وی خاطرنشان کرد: در سال 92 که دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرد، قیمت دلار حدود 2500 و در حال حاضر کمی بیشتر از 3000 تومان است که این موضوع نمی تواند بر قیمت داروی داخلی بی تاثیر باشد.  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 2278
  • تایید شده
  • در 1395/04/20
  • ساعت 13:35