برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 9 خرداد 1395
کد 2081

فراخوان برگزاری مسابقه چالش نوآوری فناوری نانو

-
-
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو قصد دارد برای رفع گلوگاه های موجود در مسیر صنعتی سازی فرآیند های تولید سامانه های نانو مقیاس و محصولات بهره مند از فناوری نانو، مسابقه ای را تحت عنوان چالش نوآوری فناوری نانو برگزار نماید.
هدف این طرح جمع آوری ایده های کاربردی و راهگشای شرکت های صنعتی به منظور ایجاد و تکمیل بستر تولید صنعتی محصولات نانولیفی می باشد.
گفتنی است طی این چالش ضمن کمک به تکمیل ایده ها و طرح ها، طرح های برتر، برگزیده و به آنها جوایزی نقدی و تسهیلات ویژه تجاری سازی اهدا می گردد.
هم اکنون در اولین دوره مسابقه چالش نانوآوری فناوری نانو ارائه راهکاری جهت ” تولید نانوالیاف با سرعت بالا” مورد توجه است.
براساس این گزارش روش‌‌های تولید نانوالیاف فارغ از قطر آنها به چهار گروه اصلی تقسیم‌‌بندی می‌‌شوند: ترریسی، خشک‌‌ریسی، مذاب‌‌ریسی و ژل‌‌ریسی. این چهار گروه در اعصار مختلف صنعت نساجی و تولید لیف، ابداع و توسعه یافته‌‌اند و هر یک دارای مزایای و محدودیت‌‌های خاص خود هستند.
بهبود ویژگی‌‌های عملکردی الیاف، فناوران صنعتی و محققان را به سمت کاهش قطر الیاف سوق دادهاست. تولید الیاف میکرومتری و نانومتری در چهار دهه اخیر نتیجه این همگرایی میان صنعت و فناوری است. روش هایی مانندالکتروریسی، کشش، خودآرایی، اکستروژن و نیروریسی از جمله روش‌‌های در حال توسعه برای تولید نانوالیاف هستند و برخی در مقیاس صنعتی نیز به کار گرفته می‌‌شوند.
یکی از چالش‌‌های کلیدی در تولید نانوالیاف دست یافتن به روش‌‌هایی برای تولید است که سرعت کافی متناسب با تولید منسوجات صنعتی را داشته باشد و به همین منظور اولین دوره این مسابقات با این محوریت برگزار می گردد.
بدین منظور محققان و شرکت های فعال در زمینه تولید نانوالیاف می توانند با مراجعه به وب سایت مسابقه ضمن کسب اطلاعات تکمیلی، ایده ها و طرح های خود را حداکثر تا تاریخ ۱۵خردادماه ارسال نمایند.
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه ذابح جمشیدی
  • تعداد بازدید 2413
  • تایید شده رضا محمدی نسب
  • در 1395/03/09
  • ساعت 16:2