برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 5 خرداد 1395
کد 2025

همایش ادبی مهدویت در دانشکده علوم پزشکی سراب برگزار شد

به همت کانون شعر و ادب دانشکده علوم پزشکی سراب همایش ادبی مهدویت با حضور استادان و دانشجویان برگزار شد.

عباس مجدی معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی سراب روز جمعه 31اردیبهشت‌ماه در همایش ادبی مهدویت  گفت:مفاهیم دینی ، باید در دل‌وجان ریشه پیدا کند و باورمندی قلبی راهکار تعالی و رستگاری جامعه هست.

وی بابیان اینکه اعتقاد به ظهور منجی و امام زمان(عج) در پوست‌واستخوان ما مسلمانان جای گرفته ابراز داشت: دشمنان هراس و واهمه عجیبی از این اعتقاد و باور قلبی ما دارند و به همین منظور سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای آسیب رساندن و به انحراف کشاندن این باور مقدس دارند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تصریح کرد: قران به‌عنوان کتاب رستگاری و نجات انسان‌ها باید در زندگی اجتماعی و تمام شئون جامعه نقش اساسی داشته باشد.

وی به نمونه‌هایی از اعجازهای فرانی اشاره کرد و گفت: اگر به تفاسیر و مفاهیم قرانی خوب توجه شود برای همه مسائل زندگی می‌توان برنامه مناسبی از این کتاب آسمانی به دست آورد.

حجت‌الاسلام جواد بختیاری امام‌جمعه موقت سراب در این همایش گفت:با ترویج و گسترش فرهنگ مهدویت به ظهور آقا امام زمان(عج) کمک خواهیم کرد.

این مدرس حوزه علمیه المهدی سراب افزود: حکومت اسلامی و قدرت گرفتن دین در جوامع نقش مهمی در نهادینه شدن فرهنگ مهدویت دارد و با آمادگی عملی جامعه می‌توان  زمینه‌های ظهور را فراهم کرد.

وی تمسک به اهل‌بیت ،عدم سازش با ستمگران،تقوا،و تلاش برای حرکت در مسیر حق و حقیقت را از ویژگی‌های یک منتظر حقیقی عنوان کرد.

مریم عاطفی عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد سراب در این همایش گفت:سرچشمه اعتقاد به ظهور منجی  از میل بشر به صلح و عدالت نشاءت می‌گیرد و اعتقاد به منجی مختص قوم خاصی نبوده و همگانی است.

وی با اشاره به بشارت ائمه و انبیا در مورد ظهور منجی در آخرالزمان ابراز داشت:امام زمان جانشین پیامبر خدا و دارای علم لدنی و خدادادی بوده و معصوم و واجب الاطائه است.

مدرس اندیشه و حکمت اسلامی دانشگاه در مورد راه های شناخت امام منجی گفت: معرفت و شناخت امام از طریق قران و بررسی روایات ائمه اطهار امکان پذیر خواهد بود.

عاطفی افزود: غیبت امام زمان ظاهری بوده و ایشان همواره واسط فیض خدا و مردم هستند.

عاطفی وجود نائب عام امام زمان در طول اعصار را مورد تاکید قرارداد و افزود: تئوری حکومت مبتنی بر ولایت فقیه در این راستاست و اطاعت و عمل به فرامین ولی فقیه از وظایف منتظران می باشد.

در این همایش دانشجویان سروده ها و دل نوشته های خود را خطاب به امام زمان(عج) قرائت کردند،پخش کلیب انتظار،همخوانی دانشجویان و پرسش و پاسخ در مورد فرهنگ مهدویت از برنامه های همایش ادبی مهدویت بود

 

  • نوشته شده
  • توسط جواد عباسزاده
  • تعداد بازدید 2814
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1395/03/06
  • ساعت 9:14
برچسب ها