برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 1 خرداد 1395
کد 1981

گزارش احداث بیمارستان 780 تخت خوابی در تبریز

..

گزارش دکتر حنایی مشاور امور بین الملل ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز از عقد تفاهم نامه احداث بیمارستان 780 تخت خوابی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  با شرکت کره ای:
طی حضور درهمایش کشورهای علاقمند به سرمایه گذاری خارجی در حوزه سلامت در تهران که با حضور ریس محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، و نیز با حضور کشورهایی چون ژاپن، اسپانیا، دانمارک ، کره و ایتالیا وکشورهایی از این قبیل برگزار شد.  که چندین تفاهم نامه به دستور ریس محترم جمهور در راستای سیاست های سلامت جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید ، از جمله دانشگاه هایی که مقرر بود تفاهم نامه عقد کنند دانشگاه ما بود که با هیات کره ای این تفاهم نامه امضا شد .
 درراستای اجرای این تفاهم نامه ، هیات شش نفره کره ای به دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشریف آوردند و جلسه ای با حضور ریس محترم دانشگاه و بنده و مسئولین ذیربط تشکیل شد تا وارد جزئیات و چگونگی اجرای این  تفاهم نامه شویم .
این تفاهم نامه که در راستای سرمایه گذاری و طراحی جهت احداث بیمارستان 780 تخت خوابی در تبریز است که مقرر گردیده درمحل سایت بیمارستان شهدا  انشاالله بزودی آغاز خواهد شد.
ما در جلسه فوق پس از صحبت های راهبردی جناب آقای دکتر صومی در خصوص سیاست های کلی دانشگاه و تاکید ایشان ببر عزم جدی دانشگاه به اجرای این طرح ، به تفصیل به تبیین جایگاه فعلی دانشگاه علوم پزشکی  تبریزو همچنین طرح های دانشگاه در حوزه ارتقای سلامت و نظارت بر بیماران و  نیز جایگاه خاص دانشگاه دربین دانگاه های علوم پزشکی کشور و موقعیت ویژه این دانشگاه در منطقه با توجه به همجواری با کشورهای ترکیه ، ارمنستان، روسیه و آذربایجان و عراق پرداختیم و طرف  کره ای نیز علاقمندی خود را برای اجرای این طرح اعلام کردند.
طی اجرای این تفاهم نامه انشاالله محل فعلی بیمارستان شهدا به بیمارستان جدید تغییر یافته و احتمالا تغییرات داخل دانشگاهی نیز در آن صورت خواهد گرفت.
همچنین مقرر شده است که ظرف دوماه آینده شرکت کره ای طرح ها و آپشن های مختلف را  ارائه کنند ودرحضور ریس دانشگاه هر طرحی که مورد تایید دانشگاه باشد وارد مرحله عملیاتی خواهد شد و به عبارتی دیگر فاز مقدماتی عملیاتی طرح با امضای تفاهم نامه آغاز شده و در سفر بعدی هیات کره ای فاز عملیاتی آن با تعیین اعضای کارگروه ها و صدور احکام شورای سیاستگذاری اجرای تفاهم نامه انجام خواهد شد.
گفتنی است دکتر جلال حنایی دارای دکترای رشته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکترای تخصصی آنالیز آزمایشگاهی از انگلستان و نیز دکترای تخصصی مدیریت کیفیت از انگلستان و مدت ها نیز بعنوان معاون آموزشی دانشگاه فعالیت داشته اند.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 4592
  • تایید شده
  • در 1395/03/01
  • ساعت 13:7