برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395
کد 1972

برگزاری همایش اعجاز علمی قرآن کریم در دانشگاه

برگزاری همایش اعجاز علمی قرآن کریم در دانشگاه

همایش اعجاز علمی قرآن کریم با سخنرانی پروفسور محمد برزگر جلالی، استاد فارماکولوژی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آمفی تئاتر دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز عصر روز سه‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه، در همایش اعجاز علمی قرآن کریم، پروفسور محمد برزگر جلالی، جزء یک درصد دانشمندان برتر پر استناد دنيا، با بیان اینکه اعجاز از نظر لغوی به عجز در آوردن است، گفت: اعجاز مخصوص پیامبران بوده که در جهت اثبات نبوت خود از آن بهره گرفته‌اند.
وی افزود: قرآن يك معجزه ادبی است به طوری كه فصيح بودن آن در حد اعلای فصاحت و بليغ و رسا بودن آن نيز كامل است و یک کلمه می‌تواند چندین تفسیر و معنا داشته باشد.
برزگر جلالی یادآور شد: ۱۴۰۰ سال پیش قرآن کریم بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده است، و اکنون بعد از گذشت قرن‌ها، بشر با تلاش و کوشش توانسته فقط به قسمتی از اعجاز قرآن کریم دست بیابد.
وی با اشاره به اینکه در قرآن اعجاز فراوانی نهفته است، تصریح کرد: فصاحت و بلاغت، بیان معارف الهی، بیان تاریخ وضع قوانین، شیرینی و جذبه خاص با روحانیت آن، خبرهای غیبی از گذشته و آینده، اعجاز علمی قرآن و استقامت قرآن از جمله دیدگاه‌هایی برای اعجاز قرآن کریم هستند.
استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به کرامات امامان معصوم(ع) اشاره کرد و یادآور شد: امامان نیز از کرامات الهی بهره‌مند شده‌اند و اگر کار خارق‌العاده‌ای انجام داده‌اند همه در سایه این کرامات بوده است.
وی اظهار کرد: آیاتی در قرآن کریم مبنی بر حرکت زمین وجود دارد که مدت زمان چرخش زمین به دور خودش و به دور خورشید در آیات مختلف اشاره شده است.
برزگرجلالی همچنین ادامه داد: آیاتی در مورد حرکت وضعی و انتقالی زمین، حرکت لایه ضخیم کره زمین و تشکیل کوه‌ها وجود دارد که همگی نشان از اعجاز علمی قرآن کریم است.
این استاد دانشگاه ضمن گرامیداشت روز جوان، گفت: جوانان به دو دسته جوانان معمولی و جوانان ممتاز تقسیم شده‌اند که جوانان ممتاز همان‌هایی هستند که با تلاش و پیشرفت در زمینه تکنولوژی هسته‌ای، آرزوی ۷۰ساله ایران اسلامی را برآورده ساختند.
وی تک تک کلمات جوان را به جوینده، ورجاوند، آزاده و نواندیش تعبیر کرد و گفت: مفهوم جوان ممتاز این است که با شایستگی هر چه تمام پیشرو در تمامی فعالیت‌های علمی و اجتماعی و فرهنگی هستند.
یادآور می‌شود در این همایش، گروه تواشیح معارج به اجرای برنامه به مناسبت روز جوان پرداختند و پس از آن دانشجویان با پروفسور محمد برزگر جلالی عکس یادگاری گرفتند.  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 3118
  • تایید شده
  • در 1395/02/30
  • ساعت 10:27