برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395
کد 1971

برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز جشن میلاد امام زمان(عج) را در تالار شهید شایان‌مهر دانشکده علوم پزشکی با حضور مسئولین این دانشگاه جشن گرفتند.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، جشن میلاد امام مهدی صاحب الزمان(عج) در تالار شهید شایان‌مهر دانشکده پزشکی تبریز با حضوردکترآقازاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ، حاج مهدی خادم آذریان، مداح اهل بیت عصمت و طهارت، حجت‌الاسلام شهاب مرادی و دانشجویان برگزار شد.
 این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد، و با مدیحه‌سرایی مداح اهل‌بیت(ع) حاج مهدی خادم‌آذریان پایان یافت یافت.
حجت‌الاسلام‌ شهاب مرادی، استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرخنده میلاد امام عصر مهدی موعود(عج) به لزوم انتظار واقعی برای آن حضرت اشاره کرد و گفت: مردم از زمان خلافت امیرالمومنین حضرت علی(ع) تا زمان قیام حضرت أباعبدالله الحسين(ع) به مدت ۲۰ سال در انتظار امام عصر خود بودند و امامان خود را دوست می‌داشتند، اما شناخت واقعی از امام عصر خود نداشتند.
 وی افزود: مردم کوفه ۲۰هزار نامه به سوی امام خود گسیل داشتند اما هنگامی که امام از آنها یاری طلبیدند تنها تعداد اندکی دعوت ایشان را لبیک گفتند.
 حجت‌الاسلام مرادی این اقدام را نشان از عدم شناخت واقعی از امام عصر دانست و عنوان کرد: منتظر واقعی کسی است که هر لحظه آماده برای یاری امام خویش در راه نصرتش باشد و جان و مال خویش را در راه وی نثار کند.
 وی ادامه داد: یکی دیگر از شاخصه‌های منتظران فرج قائم آل محمد(ص)، کسب آمادگی‌های نظامی و مهیا کردن تسلیحات مناسب هر عصر برای یاری و نصرت امام غائب است که متناسب با همان عصر می‌باشد. که در ایام گذشته قرار دادن شمشیر در محل کسب و پیشه نشان از آمادگی فرد برای حضور در رکاب امام عصر(عج) بود.
 حجت‌الاسلام مرادی، همچنین به ضرورت امربه معروف و نهی‌از منکر به عنوان یکی از موارد ضروری در عصر غیبت اشاره کرد و گفت: جامعه اسلامی باید همواره در راه اصلاح و تعالی خود بکوشد و هر فرد منتظر باید در برابر آحاد جامعه اسلامی احساس مسئولیت کرده، در راه اصلاح و ساختن افراد تلاش نماید، تا جامعه و افراد آن آماده پذیرش حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) شوند.
 این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین موارد برای یک فرد شیعه در برابر امام عصر خود، احساس دلدادگی، شیدایی، محبت و دوست داشتن اوست و این مورد بی گمان از برجسته‌ترین آثار معرفت امام، و محبت به آن وجود مقدس است. حال به هر میزان این شناخت بیشتر باشد، محبت نیز بیشتر خواهد بود، و هر قدر محبت به امام عصر بیشتر باشد، نشان از تقرّب به ذات اقدس الهی است و این والاترین کمال است.  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 3458
  • تایید شده
  • در 1395/02/30
  • ساعت 10:20