برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 3 خرداد 1395
کد 1966

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز : شناسایی و درمان به موقع زوج های نابارور ضروری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز : شناسایی و درمان به موقع زوج های نابارور ضروری است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه سن مناسب برای بارداری و فرزندآوری بین 18 تا 35 سالگی است، گفت: ضروری است زوج های نابارور بموقع شناسایی و مورد درمان قرار گیرند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر محمد حسین صومی روز چهارشنبه در حاشیه همایش روز ملی جمعیت  اظهار کرد: معتقدیم بارداری نباید زیر 18 سال و بالای 35 سال رخ دهد.
وی ادامه داد: پرهیز از بارداری های ناخواسته، بارداری با فاصله زمانی کمتر از سه سال، پیشگیری از بارداری های پرخطر، کاهش سقط جنین و عوارض ناشی از آن و کاهش مرگ و میر به دلیل بارداری ها و زایمان های متعدد و عوارض ناشی از آن از جمله برنامه های این دانشگاه است.
صومی اظهار کرد: متاسفانه شاهد افزایش سن ازدواج در جامعه هستیم و این خود موجب افزایش سن باروری است.
وی با بیان اینکه افزایش سن ازدواج تهدید کننده جامعه است، تاکید کرد: وظیفه عملیاتی کردن سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و وزارت بهداشت را عهده دار هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه بسیاری از افراد جامعه نسبت به تعریف ناباروری آگاه هستند، افزود: اگر خانواده ای قصد فرزند آوری دارند باید در همان سال اول اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه کاستن از حاملگی پرخطر وظیفه اصلی ماست، گفت: به دنبال توسعه امکانات استان در راستای رفع مشکلات این گروه هستیم

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 4065
  • تایید شده
  • در 1395/02/29
  • ساعت 15:40