برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 6 ارديبهشت 1395
کد 1792

دکتر صومی در همایش سفیران سلامت دانش آموزی :خود مراقبتی رفتاری آگاهانه و هدفدار است

دکتر صومی در همایش سفیران سلامت دانش آموزی :خود مراقبتی رفتاری آگاهانه و هدفدار است

 

همایش سفیران سلامت دانش آموزی به مناسبت هفته سلامت در سالن اجتماعات تالار معلم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این همایش ضمن تبریک به مناسبت قرار گرفتن در آستانه روز معلم به تمام کارکنان خدوم آموزش و پرورش و تقدیر و تشکر از زحمات آنان در عرصه تعلیم و تربیت افزود: تمام نعمت ها و حرمت ها را باید پاس بداریم مخصوصا حرمت معلم و کسی که از آن علم می آموزیم. دکتر صومی در ادامه با اشاره به اینکه دانش آموزان پیام آوران سلامت هستند خود مراقبتی را رفتاری آگاهانه و هدفدار عنوان کرد. رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مشکلات  قلبی و عروقی، روحی و روانی و حوادث ترافیکی را از جمله عواملی دانست که بیشترین بار بیماریها را به جامعه تحمیل می کند. وی عدم مصرف میوه و سبزیجات کافی در کنار مصرف سیگار و قلیان و همچنین عدم تحرک و فعالیتهای فیزیکی  ، چاقی و اضافه وزن را از مهمترین عوامل خطر سلامتی در استان عنوان کرد.

وی با توجه به شعارامسال سازمان جهانب بهداشت با عنوان غلبه بر دیابت با توجه به شیوع فزاینده آن در جهان و ایران، کم تحرکی را یکی از عوامل ابتلا به این بیماری دانسته و افزود مردم کشورمان و مخصوصا کودکان ساعتهای زیادی را صرف تماشای تلویزیون ، استفاده از اینترنت و... کرده و تحرک کافی را ندارند.

 دکتر صومی در پایان سخنان خود طرح مدارس مروج سلامت را هدیه مناسب وزارت آموزش و پرورش به سیستم سلامت کشور دانسته و آن را گامی مهم در پیشبرد برنامه های سلامت جامعه در سطح کشور عنوان کرد.

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2405
  • تایید شده
  • در 1395/02/06
  • ساعت 13:14