برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395
کد 1737

زنگ سلامت در مدارس تبریز نواخته شد

زنگ سلامت در مدارس تبریز نواخته شد

 

زنگ سلامت به صورت نمادین در یکی از مدارس تبریز با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی وسایر مسوولین استانی نواخته شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی پس از نواختن زنگ سلامت در مدرسه ابتدایی خاتم النبیین تبریز اظهار کرد: سلامت، منشا همه‌ی تحولات در مراحل مختلف زندگی است .

آیت الله محسن مجتهد شبستری گفت: بر اساس تعالیم اسلام، در میان نعمت‌های الهی، نعمت سلامت به عنوان ام النعم یعنی مادر نعمت‌ها نامگذاری شده است .

وی با بیان اینکه یک فرد باید مقدمات سلامت را برای خود فراهم کند، اضافه کرد:  یکی از عوامل تعیین کننده سلامت بشر داشتن تحرک بدنی و ورزش است .

وی اضافه کرد: در اسلام تاکید ویژه ‌ای بر انجام ورزش وجود دارد، بر همین اساس باید برنامه‌های ورزشی در مدارس کشور جدی گرفته شده تا فرهنگ ورزش از همان دوران کودکی در بین افراد نهادینه شود .

وی اضافه کرد: در کنار سلامت جسمی، سلامت روحی نیز حائز اهمیت است، فرهنگ مبتذل غربی تاثیر به سزایی در گسترش بیماری‌های روحی و روانی دارد، یکی از عوامل تقویت روحی افراد، رعایت وظایف اسلامی و عدم غفلت از یاد خداست .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز نیز در این مراسم اظهار کرد: هفته سلامت بهانه‌ای است تا مردم توجهی دوباره به عادت‌های رفتار در زندگی روزمره در خصوص رعایت سلامت داشته باشند که در صورت عدم توجه به برخی رفتارهای نادرست، زندگی آنها دچار اختلال شده و صدمات جبران‌ناپذیری بر جسم افراد وارد می‌شود .

محمد حسین صومی با اشاره به روز جهانی بهداشت، گفت:  در ایران هفته اول اردیبهشت ماه، به عنوان هفته سلامت نامگذاری شده و شعار امسال نیز غلبه بر دیابت است .

وی افزود: قند به صورت طبیعی، فاکتور اساسی در سوخت و ساز بدن محسوب می‌شود ولی در صورت عدم کنترل به یکی از عوامل جدی در ایجاد بیماری‌های غیرواگیر منجر می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: بیماری دیابت قابل درمان نیست ولی قابل کنترل بوده و متبلایان می‌توانند با رعایت تغذیه ی مناسب و سایر فاکتورها از سلامت جسمی خود مراقبت کنند .

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش،  می تواند پیام آور سلامت بوده و سطح سواد جامعه را در خصوص مقابله با بیماری‌ها افزایش دهد، گفت: توجه هر چه بیشتر به رعایت بهداشت فردی وخودمراقبتی افراد جامعه، نقش به سزایی در جلوگیری از بیماری‌های مختلف دارد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم،  گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارتباط موثری در خصوص افزایش سطح سواد  سلامت دانش‌آموزان که آینده سازان میهن اسلامی هستند، داشته اند .

وی خاظرنشان کرد: سه عامل در خصوص حفظ سرمایه سلامت حائز اهمیت است، ورزش و تحرک بدنی، داشتن نشاط و آرامش روحی و روانی و تغذیه ی سالم از جمله عوامل سلامتی محسوب می‌شوند که آموزش و پرورش برای هریک از این عوامل برنامه‌های متنوعی دارد .

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی همچنین از برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص کاهش مصرف تنقلات و فست فوودها در بین دانش آموزان خبر داد و گفت: بوفه‌های مجاز مدارس مورد توجه متولیان سلامت و مدیران آموزش و پرورش است .

آلبوم تصاویر زنگ سلامت سال95

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 3596
  • تایید شده
  • در 1395/02/01
  • ساعت 12:23