برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 29 فروردين 1395
کد 1724

معاون استاندار آذربایجان شرقی :

دولت برای حمایت از بیماران خاص عزم جدی دارد

...

جلسه کمیته بیماریهای خاص استان با حضور دکتر شبستری معاون سیاسی امنیتی استانداری، دکتر طاهر اقدم قائم مقام رئیس دانشگاه ،  دکترتقی زادیه معاون درمان دانشگاه، ارشد زاده مدیرکل بهزیستی استان ومسئولین سازمان های مردم نهاد هموفیلی ، تالاسمی ، بیماریهای کلیه، ام اس وسرطان و... درمحل استانداری تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی ، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر عزم جدی دولت  برای حمایت از بیماران خاص، گفت: تاکنون در قالب طرح سلامت گام های ارزنده و مناسبی در این زمینه برداشته شده است .

دکتر سعید شبستری در این جلسه ، افزود: هرچند مشکلات و دغدغه های بیماران خاص بسیار وسیع و پراکنده است، اما طی دو سال اخیر این مشکلات تا حدی رفع شده و اگر امکانات مالی و بودجه ای دولت اجازه دهد اراده ای قوی تر برای برطرف سازی مشکلات ایجاد خواهد شد .

وی، دلیل بروز مشکل در تامین داروهای بخشی از بیماران خاص و صعب العلاج را مربوط به کمبودهای اعتباری خواند و یادآور شد: با وجود این مشکلات طی سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی بالغ بر 40 میلیارد ریال برای تامین داروهای این بیماران هزینه کرده است .

وی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این باره تاکید و از خیران و نیکوکاران خواست تا در زمینه مساعدت مالی به تامین داروها و درمان بیماران خاص با انجمن های مربوطه و دانشگاه علوم پزشکی همکاری های تنگاتنگی داشته باشند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن هشدار نسبت به افزایش شیوع بیماری ایدز در جامعه و تاکید بر لزوم اطلاع رسانی در این خصوص، گفت: یکی از راهکارهای مهم، اساسی و موثر در جلوگیری از این بیماری آموزش است که در این خصوص نقش رسانه های گروهی و صدا و سیما بسیار تعیین کننده و تاثیرگذار خواهد بود .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌ شرقی هم در این نشست از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن 53 قلم دارو برای بیماران خاص در هفته‌های اخیر خبر داد .

حسن استوار آذر همچنین بر لزوم افزایش فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در راستای آشنایی هرچه بیشتر مردم با بیماری‌های خاص و صعب العلاج تاکید کرد و با اشاره به نامگذاری  16 تا 24 اردیبهشت به عنوان هفته بیماران خاص، گفت: برنامه‌های فرهنگی و ورزشی این هفته با هدف آموزش خانواده‌ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خاص برگزار می شود .

در این جلسه مدیران و مسوولان انجمن های بیماران هموفیلی، کلیوی، ام اس، تالاسمی و سرطانی آذربایجان شرقی با بیان مسایل و مشکلات حوزه فعالیت خود، خواستار کمک های دولتی در تامین دارو و هزینه های درمانی این بیماران شدند .


  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2605
  • تایید شده
  • در 1395/01/29
  • ساعت 14:8