برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

rahbari
فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 18 اسفند 1394
کد 1610

بیانیه معاون درمان در خصوص عوارض احتمالی پنی سیلین و فوت ناشی از آن

بیانیه معاون درمان در خصوص عوارض احتمالی پنی سیلین و فوت ناشی از آن

 

 

پیرو سوالات مطرح شده در خصوص فوت و عارضه بی حسی اندام تحتانی دو بیمار کودک و شبهه بوجود آمده در مورد علل موارد فوق طی مصاحبه ای با معاون محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز موارد ذیل احصا و جهت تنویر افکار عمومی اعلام میگردد:

1) فلج اندام های دختر 11 ساله بستان آبادی مربوط به تزریق پنی سیلین نبوده و سندرم گیلن باره بوده که عارضه برخی بیماریهای ویروسی است که در درازمدت هم بهبودی حاصل می شود.

2) در خصوص کودک دوم که در بهمن ماه امسال فوت کرده، اعلام میدارد فوت دوروز پس از تزریق پنی سیلین نمی تواند عارضه پنی سیلین باشد. فعلا پرونده در حال بررسی است و تاکنون علت فوت عفونت منتشر دربدن (سپسیس) گزارش شده است.

اضافه مینماید در هیچ کدام از دو مورد فوق علت فوت و عارضه داروی پنی سیلین نمی باشد. ضمنا مسوول رسیدگی به قصورات پزشکی ، نظام پزشکی می باشد که هر دو پرونده توسط این همکاران و مراجع قضایی تحت بررسی قرار گرفته اند

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2998
  • تایید شده
  • در 1394/12/18
  • ساعت 12:36
برچسب ها