برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 12 اسفند 1394
کد 1590

گزارش

برگزاری اولین کارگاه آنالیز و آماده سازی اسپرم با حضور پروفسورسلماسی از آلمان

...

گزارش اولین کارگاه آنالیز و آماده سازی اسپرم با همکاری دانشکده علوم نوین پزشکی و مرکز آموزشی درمانی الزهرا تبریز

در مورخه1 و 2 اسفند ماه 1394، برای اولین بار کارگاه دو روزه تحت عنوان آنالیز و آماده سازی اسپرم جهت تکنیک­های کمک باروری (ART ) در تبریز با حضور پروفسور سلماسی از دانشگاه کیل آلمان، در مرکز تحقیقات سلامت باروری زنان، به صورت تئوری و عملی با حضور 28 شرکت کننده در محل سالن کنفرانس وآزمایشگاه بیمارستان زنان و زایمان الزهرا تبریز برگزار گردید. مباحثی از قبیل اسپرماتوژنز، نقش بافت­های تولید مثل در توانمند­سازی اسپرم، آنالیز پایه اسپرم، تکنیک­های مختلف آماده­سازی اسپرم، نحوه توانمندسازی اسپرم جهت ART ، بانک اسپرم و ضرورت آن، انجماد اسپرم و همچنین قانون و اخلاق در کاربرد اسپرم جزء برنامه کارگاه بودند.

در روز نخست کارگاه که تحت راهنمایی آقای پروفسور سلماسی راه اندازی شده بود، در بخش عملی، آنالیز اسپرم (بررسی مورفولوژی، تحرک، شمارش اسپرم) آموزش داده شد. در این روز روش­های مختلف برای آماده­سازی اسپرم جهت انجام تکنیک های ICSI ، IUI ، IVF همچونSwimUP ، گرادیانت، استفاده از ستون، MigrationTest و استفاده ازInseminationKit انجام شد.

در روز دوم، روش­های بررسی مورفولوژی اسپرم از جمله رنگ آمیزیTestSimplets و روش­های بررسی Vitality اسپرم مانند روش رنگ آمیزی Vitascan و تست HOS به شرکت کنندگان آموزش داده شد. در این روز همچنین بررسی درصد بلوغ اسپرم، با استفاده از روش HBA (تست تشخیصی) و انتخاب اسپرم­های بالغ به روش PICSI (برای استفاده مستقیم در تکنیک ICSI ) و نحوه انجماد اسپرم به روش Vitrification انجام گردید و برای هریک از شرکت کنندگان امکان انجام هریک از تکنیک­ها فراهم گردید.

این کارگاه با همکاری دکتر سلیمانی راد، دکتر نیک نفس، دکتر فرزدی و آقای فتاحی و خانم لطیفی از دانشجویان دوره­PhD و خانم شهنازی کارشناس ارشد آزمایشگاه ART و به دبیری آقای دکتر نوری دایر گردید.


  • نوشته شده
  • توسط سپیده امامی
  • تعداد بازدید 908
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1394/12/15
  • ساعت 11:17