برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 13 اسفند 1394
کد 1586

بازدید اعضای بورد تخصصی علوم تغذیه از دانشکده‌ی تغذیه و علوم غذایی تبریز

اعضای بورد تخصصی علوم تغذیه در ادامه‌ی بازدید ادواری از دانشگاه‌های مختلفی که دانشجوی تغذیه در مقاطع مختلف تربیت می‌کنند در روز چهار‌شنبه مورخه‌ی 94/12/12 از قسمت‌های مختلف دانشکده‌ی تغذیه و علوم غذایی تبریز بازدید نمودند.

آقایان دکتر سید علی کشاورز (دبیر)، آقای دکتر ابوالقاسم جزایری و خانم دکتر لیلا آزاد بخت اعضای بورد تخصصی علوم تغذیه از آزمایشگاه‌ها، کتابخانه، سایت دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای علوم تغذیه و نیز مرکز تحقیقات علوم تغذیه بازدید نمودند. سپس در جلسه‌ای که با حضور اعضای هیئت علمی گروه‌های بیوشیمی و رژیم درمانی و تغذیه در جامعه در محل سایت کارشناسی ارشد دانشکده برگزار گردید شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم تغذیه در ابتدای جلسه‌ دکتر احسانی رئیس محترم دانشکده طی بیانات کوتاهی بر جایگاه دانشکده‌ی تغذیه‌ی تبریز در شمال غرب کشور و مرجعیت آن در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در مقاطع مختلف اشاره کرده و خلاصه‌ای از اهم فعالیت‌های انجام یافته طی چند ماه اخیر برای رفع مشکلات موجود و ارتقاء سطح خدمات آموزشی، پژوهشی، و فرهنگی را توضیح داده و تجارب و تخصص اعضای هیئت علمی دانشکده در حوزه‌ی درمان تغذیه‌ای را بهترین پشتوانه‌ی کاری فارغ التحصیلان این رشته در  مراکز تغذیه‌ی بالینی و تربیت دانشجویان کارآمد در ادامه‌ی مسیر توسعه و پیشرفت دانشکده دانستند.

در ادامه پس از معرفی کوتاه هر کدام از اعضای هیئت علمی (با اشاره به مرتبه‌ی علمی و محل اخذ مدرک)، آقای دکتر کشاورز دبیر محترم هیئت بورد تخصصی علوم تغذیه ضمن بیان خاطراتی از تبریز و آذربایجان و تمجید از دانشکده‌ی تغذیه‌ی تبریز، به لزوم سوق دادن فارغ التحصیلان علوم تغذیه بطرف بخش‌های بالینی در مراکز درمانی اشاره کرده و متذکر شدند بزودی مراحل نهایی تصویب و ابلاغ دو رشته‌ی تغذیه‌ی بالینی و تغذیه‌ی ورزشی در مقاطع ارشد طی شده و دانشکده‌ی تبریز بایستی خود را آماده‌ی جذب دانشجو در این دو رشته نماید. همچنین نظر مثبت خود را در خصوص اعطای مجوز پذیرش دانشجو در رشته‌ی سیاستگذاری تغذیه در مقطع دکترا اعلام فرمودند. آقای دکتر جزایری نیز بر بیانات آقای دکتر کشاورز صحه گذاشته و از سطح علمی بالای اعضای دانشکده در کنار کمیت مطلوب آنها تمجید کردند. خانم دکتر آزاد بخت نیز با تشکر از فراهم آوردن امکانات خوب تحقیقاتی در دانشکده‌ی تغذیه‌ی تبریز به پی‌گیری مقالات منتشر شده‌ی اعضای هیئت علمی تبریز در پایگاه‌های علمی معتبر همچون PubMed اشاره و برای تمام همکاران آرزوی موفقیت نمودند.

سپس  دکتر مهدوی مدیر گروه بیوشیمی و رژیم درمانی که خود عضو بورد می‌باشند) نیز به اشتغال همکاران هیئت علمی در بخش‌های بالینی مراکز مختلف و نیز درگیر کردن دانشجویان مقاطع در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها در سال اخیر اشاره کردند. آقای دکتر استادرحیمی نیز یکی از ارکان حاکمیت بالینی بیمارستان‌ها را حضور متخصص تغذیه در بیمارستان‌ها دانستند. آقای دکتر پورقاسم معاون پژوهشی دانشکده به تعداد مقالات ایندکس شده در پایگاه‌های استنادی معتبر علمی از جمله Scopus به تعداد 456 مقاله طی 10 سال اخیر (که تعداد 257 عدد آنها طی 3 سال اخیر بوده و نیز نمایه شدن 80 مقاله در دیگر پایگاه‌های استنادی دیگر) توسط اعضای هیئت علمی دانشکده‌ی تغذیه اشاره نمودند. خانم دکتر عباسعلیزاد معاون آموزشی دانشکده نیز به بیان امکانات آموزشی و تعداد اعضای هیئت علمی شاغل در سه گروه آموزشی دانشکده (21 نفر که 5 نفر آن‌ها استاد تمام هستند) و تعداد کلاس‌های درسی (12 کلاس)، سایت‌های کامپیوتری (کارشناسی، ارشد، دکترا) با 110 کامپیوتر پرداختند.

همچنین اعضای محترم بورد تخصصی تغذیه بصورت جداگانه با دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای علوم تغذیه در محل آمفی تئاتر دانشکده به گفتگو نشسته و نکته نظرات آنها را جویا شدند. این بازدید پس از شرکت اعضای محترم بورد و اعضای هیئت علمی دانشکده در ضیافت ناهار و جمع بندی موضوعات مطروحه در ساعت ¢ 30و15 خاتمه یافت.  • نوشته شده
  • توسط اولدوز یدرنجی
  • تعداد بازدید 3543
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1394/12/13
  • ساعت 11:40