برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394
کد 1464

مراسم گلباران جهت حمایت از مدافعان حرم در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

مراسم گلباران جهت حمایت از مدافعان حرم در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

مراسم گلباران جهت حمایت از مدافعان حرم روز سه شنبه 20 بهمن ماه به همت بسیج کارمندی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در باشگاه اساتید و کارمندان دانشگاه برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در این مراسم خواستار حضور حداکثری مردم در راهپیمایی22 بهمن و انتخابات7 اسفند شد و گفت: شرکت در راهپیمایی و همچنین انتخابات مجلس، علاوه بر اینکه یک وظیفه ملی است، وظیفه دینی، سیاسی نیز می باشد و باید در این خصوص توجه زیادی کرده و افراد را نیز باید برای انجام به این فرایض دینی،سیاسی دعوت کنیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در جشنواره گلباران شهدای مدافع حرم در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ضمن تبریک فرا رسیدن سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر، گفت: با وجود گروهک‌ها و دشمنان زیادی که در منطقه وجود دارد، کشور ما تبدیل به یک جزیره ی امن در منطقه شده است که حتی در دنیا نیز نمونه ی آن از نظر امنیتی بسیار کم است.
وی اظهار کرد: در دوران جاهلیت، اندیشه ی جاهلانه و غلط مردان نسبت به زنان باعث شده بود که زنان در وضعیت تاسف باری قرار بگیرند و حتی گاهی نیز مردم فرزندان دختر خود را زنده به گور کرده و از متولد شدن فرزند دختر بیزار بودند که با ورود دین اسلام و نزول آیات قرانی مبنی بر ارزش زنان و قبیح شمردن کارهای آنان علیه زنان، این رسم و تفکر غلط را از میان برداشتند.
وی با تاکید بر حضور چشگیر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: حضور زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن بسیار چشمگیر بود و همچنین زنان نیز همراه مردان در پیروزی انقلاب اسلامی تلاش های زیادی کردند.
وی افزود: در طول تاریخ همواره شاهد حضور زنان مجاهدی بودیم که بیشتر از مردان، غیرت خود را نشان داده اند.
نماینده ولایت‌فقیه در استان آذربایجان‎شرقی افزود: نماز جمعه، فضیلت بسیاری دارد و همچنین اشرف و سید نمازهاست؛ بنابراین زنان که در دیگر عرصه ها همیشه حضور فعال خود را در کنار مردان نشان داده اند باید در این انجام فریضه‌ی دینی نیز حضور خود را بیشتر کنند و این فرهنگ را نهادینه کنند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‎شرقی، با اشاره به ناامنی‌های به وجود آمده در منطقه، عنوان کرد: دشمنان با جنگ افروزی در کشورهای منطقه و تحریک دیگران برای اختلاف انگیزی، مخصوصا در کشور سوریه، این کشور را از لحاظ معیشتی در شرایط اسف باری قرار داده اند، بنابراین وظیفه ایجاب می‌کند تا احساس مسئولیت کرده و از ایشان دفاع کنیم.
وی افزود: مراسم‌ها و جمع‌آوری اعاناتی که در این خصوص انجام می‌شود به نوعی نشان دهنده ی عمل به وظیفه ی دینی در مورد حمایت از مظلومان است.
وی در خصوص شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نمایش قدرت و تجدید میثاق با ولایت فقیه و آرمان های انقلاب و شهدا می باشد و باید در این مراسم حضور حداکثری خود را به نمایش بگذاریم.
آیت‌الله مجتهد شبستری با اشاره به انتخابات سرنوشت‎سازی که پیش‎روی مردم قرار دارد، گفت: مردم باید با انتخاب آگاهانه، افراد اصلح و شایسته ای را که استکبار ستیز بوده و نمی‎خواهند استکبار آمریکا به کشور باز گردد و همچنین افرادی که دارای صلاحیت و پختگی لازم می‌باشند، را انتخاب کنند.
جانشین فرمانده تیپ دو مکانیزه امام زمان(عج) نیز در این مراسم گفت: موقعیت کشور سوریه در منطقه به گونه ای است که از سمت غرب با دریای مدیترانه و لبنان، از شرق با عراق، از جنوب با اردن و رژیم صهیونیستی و از شمال نیز با کشور ترکیه همسایه است.
وی افزود: کشور ایران نفوذ زیادی در منطقه دارد و همچنین از طریق خاک سوریه، از دیگر کشورهای مظلوم در منطقه نیز حمایت می‌کند؛ بنابراین دشمنان در تلاش هستند که با تصرف سوریه، جلوی نفوذ ایران در منطقه و صدور انقلاب اسلامی ایران را بگیرند.
وی با اشاره به کمک‌های کشور سوریه در زمان هشت سال دفاع مقدس به کشورمان، گفت: در زمان جنگ ایران با عراق، تنها کشور عربی که به ما کمک کرد، کشور سوریه بود، و حتی رئیس جمهور سوریه، حافظ اسد با قطع خط لوله ی نفتی عراق که از خاک سوریه می‌گذشت از کشور ما دفاع کرد.
سرهنگ پاسدار مصطفی محمدی دفاع از سوریه و دیگر کشورهای منطقه را وظیفه ای اسلامی و انسانی دانست و افزود: دفاع از کشورهای همسایه به منزله ی حراست و دفاع از کشور خودمان است و همچنین ما به عنوان یک مسلمان وظیفه ی داریم به مسایگانمان کمک کنیم.
وی گفت: برخی از مردم به آمریکا حق می دهند تا با وجود مسافت زیاد، با انواع امکانات پیشرفته، به رژیم متجاوز صهیونیستی کمک کند اما این حق را به کشور ایران نمی‌دهند که به همسایگان مظلوم خود کمک کند.
وی همچنین با بازگویی خاطره ای از شهیدان مدافع حرم، بیضایی و محرم علی‌پور به پاکی، خلوص نیت، ایمان راسخ و همچنین قدرت مدافعان در مقابله با دشمن تاکید کرد و گفت: تمامی مدافعان حرم که از ایران رفته اند به صورت داوطلبانه و مصرانه در این راه قدم برداشته اند و با خون خود از شرف کشورمان دفاع کرده اند.
جانشین فرمانده تیپ دو مکانیزه امام زمان(عج) عنوان کرد: بعضی از شهدای مدافع  به حدی در شرایط سخت شهید می‌شدند و بدنشان تکه تکه می‌شد که حتی توان بازگو کردن نحوه ی شهادتشان را به خانواده‌هایشان نداشتیم.  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2361
  • تایید شده
  • در 1394/11/21
  • ساعت 8:49