برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 10 بهمن 1394
کد 1403

تا سال 97 تمامی مراکز بهداشتی تبریز بازسازی و تجهیز می شود

تا سال 97 تمامی مراکز بهداشتی تبریز بازسازی و تجهیز می شود

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: در دوسال اخیر از یکهزار و دو خانه بهداشت دراستان،  85 خانه بهداشت تعمیر شدند و قول می دهیم تا اوایل سال 96 ، حدود 100 مرکز بهداشت و درمانی را در استان ساخته و افتتاح کنیم .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکترمحمد حسین صومی در مراسم رونمایی از برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت وافتتاح مراکز سلامت جامعه در حاشیه شهرها همزمان با سراسر کشور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان انجام داده است، گفت:  علی رغم مشکلات عدیده مالی ، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید از بهمن ماه 92 دیدگاه ها تغییر یافت و تحول عظیمی در حوزه بهداشت و درمان انجام شد .

وی ادامه داد: قبل از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه ها و بیمارستان ها شاهد برخی مسائل بودیم، به طوری که وقتی بیماری فوت می کرد و خانواده اش توان ترخیص وی را نداشتند فشار زیادی بر آنان وارد می شد .

صومی درمان را جدای از بهداشت ندانسته و اظهار کرد:  با برنامه ریزی های انجام شده تحول جدی در حوزه بهداشت و درمان اتفاق افتاده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه علی رغم تمامی تنگناهای موجود در تامین بودجه ها، وزارت بهداشت عملکرد بسیار خوبی داشته است، گفت: دولت متعهد شده است که تحولات حوزه بهداشت و درمان را مدیریت کرده و اجازه هیچ گونه کم کاری و عدم رعایت قوانین تصویب شده را در بیمارستان های سطح کشور نخواهد داد .

وی با اشاره به اینکه در طول 15 سال گذشته خانه های بهداشت با ساختار مناسب ایجاد نشده بود، افزود: در دو سال گذشته تمامی خانه های بهداشت استان تجهیز شد و با امکانات و فضای بهتری شروع به کار کردند .

وی تاکید کرد: در دوسال اخیر از یک هزار و دو خانه بهداشت استان،  85 خانه بهداشت تعمیر شدند و قول می دهیم تا اوایل سال 96 ، حدود 100 مرکز بهداشت و درمانی را در استان ساخته و افتتاح نماییم .

صومی همچنین با اشاره به رویداد فرهنگی سال 2018 در تبریز یادآور شد:  تا سال 2018 تمامی مراکز بهداشتی در تبریز را بازسازی و مجهز خواهیم کرد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان با اشاره به استفاده مناسب از نیروی انسانی در دو سال گذشته گفت: درگیر کردن انسان های توانمند که دولت را از تصدی گری به تولی گری سوق دادند، کار بزرگی بود که در دوسال گذشته انجام گرفت .

گفتنی است در خاتمه این مراسم ، مرکز سلامت چشم انداز با حضور دکترخدادوست معاون طب سنتی وزارت و دکتر کوشا مدیر کل بیماریهای غیرواگیر وزارت، بصورت رسمی افتتاح و رونمایی شد.

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2738
  • تایید شده
  • در 1394/11/10
  • ساعت 14:41