برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 22 دي 1394
کد 1339

فدراسیون سرآمدان علمی ایران

دستیابی به مرجعیت علمی جهانی

برنامه دستیابی به مرجعیت علمی با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین و از ابتدای سال 1394 آغاز به کار کرده است. این برنامه در نظر دارد با شناسایی مستمر افراد توانمند و دارای بنیه علمی قوی و ارائه حمایت‌های ویژه از این افراد، کشور را به سمت مرجعیت علمی در جهان سوق دهد. در این برنامه سعی شده است با حمایت محققان سرآمد و توانمند برای افزایش تعاملات بین‌المللی با محققان معتبر جهان، استفاده از زیرساخت‌ها و امکانات مراکز معتبر علمی جهان سبب تقویت مراودات علمی و ارائه توانمندی های معتبر علمی کشور شود.اهداف
* پرورش محققان سرآمد علمی همتراز با دانشمندان جهانی؛
* ارائه نظریه‌های معتبر علمی؛
* داشتن مراکز سرآمد در میان 100 مرکز برتر جهان؛ 
* انتشار مقالات علمی در مجلات معتبر؛
* داشتن برندگان جوایز معتبر علمی جهانی.

اقدامات

* شناسایی مستمر استعدادها؛

* حمایت و تأمین زیرساخت‌ها و امکانات؛

* رصد و ارزیابی


این برنامه گام اول اجرایی خود را در اردیبهشت 1394 در راستای دستیابی به هدف بزرگ مرجعیت علمی جهانی برای ایران شروع کرده است. انشاءالله با یاری خداوند متعال، حمایت مسئولان، همکاری محققان و گردآوری نقطه نظرات و پیشنهادات متخصصان شاهد اجرای هرچه بهتر برنامه در سال‌های آینده باشیم.

بدیهی است در حال حاضر کشور با آرمان‌ها و اهداف انتخاب شده برنامه فاصله زیادی دارد و افراد انتخاب شده در مراحل کنونی تا رسیدن به مرجعیت علمی به تلاش گسترده، حمایت‌ها و زیرساخت‌های فراوانی نیاز دارند.

به دلیل گستردگی و تنوع موضوعات علمی و کمیت بالای محققان در کشور، اعتقاد داریم افراد توانمند و مستعدی در کشور تحقیقات خود را با سختی به پیش می‌برند که ممکن است در این گام نخست از قلم افتاده باشند. تمام تلاش و آرزوی ما شناسایی محققان سرآمد واقعی و حمایت همه جانبه از آنها برای دستیابی به آرمان‌ها و اهداف کشور است.

پايگاه برنامه به نشاني www.ISEF.ir جهت اطلاع رساني و استفاده محققان از اين حمايت ها معرفي مي گردد.


  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 2829
  • تایید شده
  • در 1394/10/22
  • ساعت 10:49