برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 12 دي 1394
کد 1291

مراسم گلریزان آزادی فرزند یکی از کارکنان بیمارستان شهداء تبریز به همت امور مددکاری این بیمارستان برگزار شد

مراسم گلریزان آزادی فرزند یکی از کارکنان بیمارستان شهداء تبریز به همت امور مددکاری این بیمارستان برگزار شد

 

علی‌رضا پاشایی، مدیر بیمارستان شهدای تبریز در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به اینکه فرد محکوم جرم خود را 10 سال پیش و  در سن 18 سالگی و به صورت غیر عمد و ناخواسته در پی عصبانیت مرتکب شده بود و همچنین طبق بررسی های انجام شده در طول سالهای حبس، از لحاظ اخلاق و رفتار مورد تایید مسئولان و مددکاران زندان بود، بنابراین تلاش براین شد تا با همکاری پرسنل بیمارستان و همچنین خیران محترم در جهت رفع مشکل این جوان قدم برداریم.

وی افزود: به منظور انجام این اقدام ارزشمند پرسنل بیمارستان با همکاری همدیگر فضایی ایجاد کردند تا بتوانیم بخش صغیره دیه را که به مبلغ 117 میلیون تومان بود، فراهم کرده و باعث رهایی این جوان از زندان شویم.

وی گفت: افراد زیادی در به انجام رساندن این امر ارزشمند دخیل بودند، از جمله جراحان ارتوپدی بیمارستان، همکاران خیر بیمارستان، شرکت های دارویی و داروسازان، انجمن حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و ... که هرکدام در حد توان خود مشارکت کردند.

مدیریت بیمارستان شهدا تبریز ابراز کرد: در این امر اولیای دم از حق خود گذشته و رضایت دادند و تنها حقوق افراد صغیر خانواده، با عنوان دیه صغیره پرداخت شد.

وی در خصوص هدف از برگزاری این مراسم ابراز کرد: آزادی یک جوان از زندان جدای از اینکه در شرایط روحی خود فرد و خانواده ی او تاثیر مثبت دارد، یک امر خدا پسندانه است و پاداش بزرگی دارد و در دین اسلام نیز به کررات در مورد این مسئله تاکید کرده اند.

وی افزود: هدف ما از برگزاری چنین مراسمی این است که بتوانیم قدم کوچکی در راستای ترویج فرهنگ برای کمک به زندانیان غیر عمد در جامعه برداریم و خیرین و مسئولان نیز باید کمک کنند تا این عمل به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

پاشایی عنوان کرد:  سازمان های اخلاقی پروسه ی جدیدی است که امروزه در دنیا بسیار مورد توجه است و ما نیز این مورد را در برنامه های خود قرار داده ایم تا بتوانیم بیمارستان خود را جزو سازمان های اخلاقی کرده  و اقدامات بیمارستان را با اصول اخلاقی ترکیب کنیم.

 وی افزود: این اقدام با مشارکت و همت دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد که رسالت اصلی بیمارستان و دانشگاه عوم پزشکی کمک به افراد آسیب دیده از لحاظ جسمی و روحی است و هدف ما این است با این اقدام فرهنگسازی کنیم که نسبت به همنوع نباید بی تفاوت باشیم و در عین اینکه یک جوان را به زندگی برمی گردانیم بتوانیم مایه آرامش خاطر و خواسته طرف شاکی را نیز فراهم کنیم.

وی گفت: توصیه ما به جوانان این است که با مشاهده ی چنین جریاناتی عبرت گرفته و در جهت کنترل خشم خود تلاش کنند تا شاهد بروز چنین مسائلی که نهایت آن پشیمانی است، نباشیم.

پاشایی در اشاره به موضوع اخیر "برداشته شدن بخیه های کودک در بیمارستان خمینی شهر" که رسانه ای شد، ابراز کرد: امیدواریم فرصتی فراهم شود تا مردم و اهالی رسانه از مراکز درمانی و بیمارستانها بازدید کنند و تلاش ها و اقدامات انسان دوستانه ای را که در این مراکز به کثرت اتفاق می افتد را از نزدیک مشاهده نمایند تا جریان اخیر باعث دید منفی نسبت به جامعه ی پزشکی نشود، زیرا در عرصه ی پزشکی انسانهای بزرگ و دلسوز فراوانی خدمت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، مراسم گلریزان آزادی فرزند یکی از کارکنان بیمارستان شهدا با حضور جمعی از خیرین و پرسنل بیمارستان در مسجد سیدالشهدا این بیمارستان برگزار شد.

 

  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 2878
  • تایید شده
  • در 1394/10/12
  • ساعت 11:14