برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 12 دي 1394
کد 1290

تلاش خود را برای توانمندسازی استعداد های درخشان دانشگاه به کار می گیریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز اظهار کرد: تلاش خود را برای توانمندی استعداد های درخشان به کار می بریم چرا که سرمایه هر دانشگاهی نخبگان و استعداد های همان دانشگاه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز اظهار کرد: تلاش خود رابرای توانمندسازی استعداد های درخشان به کار می بریم چرا که سرمایه هردانشگاهی نخبگان و استعداد های درخشان همان دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،دکتر محمد حسین صومی دراولین نشست دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شایانمهر این دانشگاه با اعلام این مطلب گفت:خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، انتخاب استعداد های برتری است که تحصیل در گروه های پزشکی را هدف خود قرار می دهند و این مایه مباهات مااست.

وی اضافه کرد: قبول شدن در گروه های پزشکی و در دانشگاه های تراز بالای کشور نشان از استعداد های نهفته در میان دانشجویان ما است و در بین این استعداد ها ،استعداد های برتر جایگاه ویژه ای دارند.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در راستای توانمند سازی این استعداد ها است، افزود: اگر زمینه برای شکوفایی این استعدادها فراهم باشد، استعداد های برتر در داخل مرز های کشور به ایفای نقش علمی خود می پردازند.

دکترصومی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز به دنبال بسترسازی مناسب برای ظهور استعداد های برتر بوده و از نظرات و مشورت های این افراد نیز درهمین راستا استفاده می کند.

 

روپوش سفید که به تن کردیم، باید الزامات آن را رعایت کنیم

دکتر نعمت بیلان سرپرست مرکز مطالعات و توسعه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم اظهار کرد:روپوش سفید یک سری الزاماتی دارد که هر کس آن را به تن کرد باید آنها رارعایت بکند.

دکترنعمت بیلان در اولین نشست دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تبریزدر تالار شایانمهر این دانشگاه گفت:  بد عهدی و پشت کردن به سوگند های زمان فارغ التحصیلی برای گروه های پزشکی جائز نیست، چشم امید بیماران به دست های توانای پزشکان دوخته شده و روا نیست این امید را با بد اخلاقی هاجواب بدهیم.

وی با بیان اینکه داشتن هوش اخلاقی در کنار هوش فکری یک شخص، بسیار باارزش است، اضافه کرد: هوش اخلاقی، به معنی توجه به زندگی انسان و طبیعت، رفاه اقتصادی و اجتماعی، ارتباطات باز و صادقانه و حقوق شهروندی است.

وی خاطرنشان کرد: در حیطه ی کار پزشکی، علاقه به انسان ها  نامشروط بوده و باید توجه داشت پاداشی هم بابت این علاقمندی دریافت نمی کنیم، کسی که واجد هوش اخلاقی است در درجه اول خودش را بابت شکست هایش می بخشد و مسیری روشن برای خود و دیگر انسان ها می آفریند.

دکتربیلان اضافه کرد: اگر واجد هوش اخلاقی بودیم هنر کردیم، چرا که افراد بسیاری از هوش بالایی در جامعه برخوردارند .
وی خطاب به دانشجویان گفت: دانشجویان پزشکی باید به کم عادتی عادت بکنند، روح آنها نباید به صحنه فوت بیمارانشان عادت بکند و لازم است پیوسته اندیشه های خود را بازبینی کرده تا از رنج و درد دیگر انسان ها به درد بیایند و توانمندی خودشان را در جهت کاهش آلام بشری به کار بگیرند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه پروسه استعداد برتر، یک پروسه دینامیک است، اظهار کرد: اگر افراد بعد از ورود به بنیاد نخبگان عمل موثری انجام ندهند، ارزشی ندارد.

دکتر سعید اصلان آبادی در نشست دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شایانمهر این دانشگاه با اعلام این مطلب خطاب به دانشجویان استعداد درخشان این دانشگاه گفت: اگر می خواهید از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده نمایید باید فعال بوده و انتظارات مسئولین امر را برآورده کنید.

وی ادامه داد: انتظار ما از استعداد های برتر این است که قدردان نعمت الهی باشند چرا که زیر بنای اساسی توسعه پایدار در هر جامعه ای منابع انسانی آن جامعه و به خصوص استعداد های برتر محسوب می شوند.

سید موسوی، رئیس دفتر استعداد های درخشان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این نشست گفت: رسالت دفتر استعداد های درخشان در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز، ایجاد زمینه جهت ارتقا توانایی و مهارت دانشجویان مستعد و شکوفایی استعداد های بالقوه آنها می باشد تا در توسعه پایدار کشور مفید واقع شوند.

وی، نخبه یابی، حفظ نخبگی، هدایت و کسب رتبه های بالا در عرصه های ملی را از جمله اهداف اختصاصی دفتر استعداد درخشان در این دانشگاه عنولن کرد و گفت: توامندسازی هر چه بیشتر اعضا ، ارائه خدمات مشاوره ای ، حمایت از طرح های علمی و پژوهشی دانشجویان فعال دفتر از دیگر برنامه های ما است.

گفتنی است؛ اولین نشست دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار شد

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 3220
  • تایید شده
  • در 1394/10/12
  • ساعت 8:13