برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 29 آذر 1394
کد 1265

طرح سلامت معنوی ویژه پرستاران برگزار شد

طرح سلامت معنوی ویژه پرستاران برگزار شد

 

کارگاه طرح سلامت معنوی با حضور پرستاران در بیمارستان سینا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، کارگاه طرح سلامت معنوی به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه وبا حضور پرستاران در سالن کنفرانس بیمارستان سینا برگزار شد.
حجت الاسلام علی آرزومند به عنوان مدرس کارگاه در خصوص چرایی نماز گفت: شکر نعمت های خداوند تا زمانی ارزش دارد که انسان وجود داشته باشد؛ یعنی در قید حیات باشد و البته شکر وجود نیز خواندن نماز است؛ یعنی بالاترین مرتبه ی شکر عملی نماز است.
وی ادامه داد: یأس به معنی دیدن  نداشته ها بدون صبر است، نماز نیز مانع مایوس شدن انسان می شود که البته باید توجه داشته باشیم منظور از صبر، سکوت کردن نیست بلکه به معنای عمل و تلاش است.
وی خاطرنشان کرد: نماز کبرزداست بخصوص سجده های آن که نزدیک ترین حالت به خداست و اگر شیطان از درگاه خداوند رانده شد به دلیل سجده نکردنش بود.
آرزومندی تاکید کرد: وقتی خداوند در قرآن می فرماید "واستعینوا بالصبر و الصلاه" بدین معنی است که در نداشته های خود به وسیله ی صبر و در داشته هایتان به وسیله ی نماز از من کمک بگیرید.
وی با اشاره بر اینکه دین اسلام در فارسی به معنی روش تسلیم شدن به خداوند است، گفت: تسلیم شدن در برابر خدا اصول و فروعی دارد و خداوند برای آموزش این راه و روش ها پیامبران و امامان را فرستاده است اما اگر توجه کنیم تمام اصول دین در نماز نیز وجود دارد و قبولی فروع دین نیز در گرو قبولی نماز های ماست.
وی در خصوص احکام نماز بیماران توضیح داد: هرچند یادآوری هنگام و احکام نماز به بیماران جزء وظایف رسمی پرستاران به شمار نمی آید اما شما توجه داشته باشید که کاری که در برابر آن اجرت دریافت می کنید، ماندگار نیست بلکه آن حرکتی ماندگار خواهد بود که بدون انتظار اجرت و صرفا برای خدا باشد؛ یعنی اگر شما وقت نماز یا احکام نماز را به بیماران یادآوری و یا ایشان را در عمل به آن یاری کنید قطعا این کارتان ماندگارتر است.
آرزومندی مباحث کارگاه را با تشریح احکام و شرایط وضو، تیمم، وضوی جبیره، وضوی نیابتی و احکام مربوط به قبله پایان داد.
به گفته ی این مدرس، کارگاه طرح سلامت معنوی در آینده به صورت عملی با حضور کارشناسان امر به پرستاران آموزش داده خواهد شد.

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 4410
  • تایید شده
  • در 1394/09/29
  • ساعت 18:16