برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1394
کد 1247

خانم دكتر حلاج نژاد:

محوريت پژوهش هاي كيفي محصول محور در تحقيقات دانشجويي

خانم دكتر سمیه حلاجی نژاد، سرپرست کمیته تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی، در گفت‌وگویی با روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تبريز،  اظهار کرد: اولین مرحله جشنواره در هفته پژوهش برگزار شد و ایده‌های خلاقانه دانشجویان در قالب پروپوزال توسط متخصصان امر مورد داوری قرار گرفت.

وی ادامه داد طبق روال مشخص ایده‌های دانشجویان پس از داوری به‌عنوان طرح پژوهشی مطرح می‌شود.

حلاجی نژاد عنوان کرد: ما برای اولین بار طرح ایده‌های خلاقانه و فناورانه را اجرا کردیم که معاونت پژوهشی دانشگاه نیز قول داده‌اند از ۲۰ اثر حمایت مالی به عمل آید تا به یک محصول تبدیل شود.

وی با اشاره به اهمیت پژوهش‌های کیفی گفت: ما می‌خواهیم به‌جای پژوهش‌های کمی، پژوهش‌های کیفی را که محصول محور هستند در محوریت قرار بدهیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه هدف از اجرای این جشنواره چیست، اظهار کردهدف ما ایجاد انگیزه در دانشجویان و افزایش علاقه و رغبت آنان نسبت به انجام کارهای پژوهشی و ایجاد روابط بیشتر با آنان است تا بتوانند در فضایی کاملاً علمی و در ارتباط سازنده ایده‌های فناورانه خود را به منصه ظهور برسانند.

سرپرست کمیته‌ی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی در خصوص تعداد برگزیدگان جشنواره توضیح داد: در این جشنواره ۱۲ نفر در بخش پژوهش، چهار نفر در بخش سخنرانی، سه نفر در بخش پوستر و سه نفر در بخش هنر در پژوهش که توسط اساتید مجرب دانشگاه هنر داوری شد، برگزیده شدند.


  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 2874
  • تایید شده
  • در 1394/09/26
  • ساعت 11:12