برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 18 آذر 1394
کد 1213

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

هیچ مورد فوتی در استان به خاطر ابتلا به بیماری آنفولانزا از نوع H1N1 وجود ندارد

هیچ مورد فوتی در استان به خاطر ابتلا به بیماری آنفولانزا از نوع H1N1 وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد حسین صومی گفت: آنفولانزای فصلی به دلیل تغییر دمای محیط در فصل سرما شایع می شود و از اوایل پاییز مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها را بررسی می کردیم، اگر سه درصد مراجعه کنندگان به بیمارستان علایم شبه آنفلونزا داشته باشند، وضعیت هشدار است.

وی افزود: در مهرماه شیوع بیماری آنفولانزا در وضعیت هشدار قرار گرفت که سریعأ وضعیت را کنترل کردیم
دکتر صومی عنوان کرد: برای پیگیری از آنفولانزا باید بهداشت فردی را رعایت کرد و همچنین افراد مبتلا به این بیماری باید برخی نکات را رعایت کنند تا بیماری‌شان به دیگران سرایت نکند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: باتوجه به تجربه سال گذشته در مبارزه با بیماری آنفولانزا و همچنین اقدامات پیشگیرانه اخیر که برای حجاج انجام گرفت، تمامی تمهیدات لازم از جمله واکسینه کردن پزشکان و پرستاران را برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزا نوع H1N1 صورت گرفته است .
وی ادامه داد: تمامی امکانات در بیمارستان‌ها برای درمان افرادی که به آنفولانزا دچار شده اند، وجود دارد و از این بایت هیچ نگرانی وجود ندرد.
صومی با بیان اینکه آذربایجان شرقی استان مستعد برای شیوع بیماری آنفولانزا نوع H1N1است، گفت: خط مرزی طولانی، زیاد بودن تردد مسافران در این استان و آب و هوای سرد منطقه اصلی ترین دلایل مستعد بودن استان برای شیوع بیماری آنفولانزا H1N1 است

  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 3210
  • تایید شده
  • در 1394/09/18
  • ساعت 12:5