برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 10 آذر 1394
کد 1176

قلب نوزاد دوكيلويي با روش غير جراحي حيات تازه يافت

قلب نوزاد دوكيلويي با روش غير جراحي حيات تازه يافت

متخصصين قلب كودكان مركز قلب شهيد مدني تبريز با استفاده از روش غير جراحي توانستند دريچه قلب نوزاد نارس دوكيلويي را باز كنند
به گزارش روابط عمومي مركز شهيد مدني، دكتر اكبر مولايي فوق تخصص قلب كودكان و فلوشيپ اينترونشن بيماري هاي مادرزادي قلب و عروق با اعلام اين خبر گفت: نوزاد نارسي كه با تنگي شديد دريچه ريوي و نارسايي شديد قلبي در مهاباد به دنيا آمده و از اروميه به تبريز اعزام شده و نهايتا به مركز قلب شهيد مدني ا نتقال يافته بود توانستيم با استفاده از روش بالن والوپلاستي و از طريق رگ گردني سمت چپ دريچه نوزاد را باز كنيم.
دكتر مولايي ادامه داد،  با توجه به نارسايي شديد قلبي اين نوزاد خطر عمل جراحي باز قلب بسيار بالا بود كه بنا به تصميم اساتيد قلب كودكان اين عمل براي نخستين بار در شالغرب كشور با موفقيت انجام شد.
ايشان موفقيت به دست آمده را مرهون تلاش تيم آنژيوگرافي واينرونشن بيماري هاي مادرزادي قلب و عروق در بخش آنژيوگرافي مركز قلب شهيد مدني خصوصا دكتر عيسي بيله جاني فوق تخصص بيهوشي دانسته از امكانات و تجهيزات مناسب فراهم شده توسط مديران اين مركز تقدير و تشكر نمود.
وي درخاتمه ضمن تشكر از همكاران متخصص كودكان در مهاباد و دكتر علي زلفي گل فوق تخصص قلب كودكان در بيمارستان شهيد مطهري اروميه و دكتر بهمن راستكار همتي در بيمارستان كودكان تبريز به خاطر تشخيص و ارجاع به موقع اين نوزاد، اظهار اميداواري كردند با ايجاد بخش مراقبت هاي ويژه نوزادان در بيمارستن شهيد مدني تبريز امكان پذيرش مستقيم اين بيماران در مركز و جلوگيري از اتلاف وقت و عوارض بعدي فراهم شود.
لازم به ذكر است با وجود پناسيل هاي بالاي انساني و تجهيزات پزشكي، امكان ارائه خدمات تشخيصي و درماني پيشرفته و روز دنيا در مركز فوق تخصصي قلب و عروق شهيد مدني تبريز در زمينه بيماري هاي قلب و عروق فراهم مي باشد.

  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 5326
  • تایید شده
  • در 1394/09/10
  • ساعت 12:18