برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 5 آذر 1394
کد 1163

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

مشاهده فضای موجود در میان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز امیدوارم کرد

سل

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با مشاهده فضای موجود در میان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز بسیار امیدوار شدم چرا که اینجا اولین دانشگاهی است که قصد ایجاد "منطقه ویژه فناوریهای پیشرفته" را برای اولین بار در ایران دارد و این بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر حمیدیه در جلسه کارگروه توسعه فناوری های نو تبریز اظهار کرد: متاسفانه در ایران دانشگاه نسل سوم فناور محور به معنای واقعی نداریم.

وی افزود: در دانشگاه های ما متاسفانه قوانین به گونه ای تنظیم شده است که اساتید به سمت پژوهش محور بودن حرکت کرده اند، باید بازنگری جدی در قوانین ارتقای اساتید دانشگاهی بر اساس تولید فناوری انجام شود.

 وی ادامه داد: دانشگاه های ما فقط مقاله پرور شده اند و راه حل رفع این مشکل این است که دانشگاه ها با علم خود در جهت تولید ثروت حرکت کنند.

 حمیدیه با بیان اینکه تبریز نقاط قوت زبادی نسبت به سایر مناطق کشور دارا است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلول های بنیادی و هم چنین دارو و سلول های بنیادی پتانسیل زیادی دارد و تا کنون نیز فعالیت های شاخصی انجام داده و در کشور پیشتاز است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بخشی نگری ها حذف شده است، گفت: سعی می کنیم عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم.

 وی افزود: بالاترین میزان سرمایه گذاری خارجی در کشور در استان آذربایجان شرقی بالغ بر 7 میلیارد دلار انجام شده است.

 وی تاکید کرد: بحث توسعه فناوری از اولویت های استانداری قرار گرفته است و منطقه ویژه فناوری را ایجاد کردیم.

 معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تحقبقات بنیادی باید به سوی کاربردی شدن و حل مشکلات سلامت جامعه حرکت کند و نهایتا با تولید محصولات بنیادی دانش، پژوهش را به سمت تولید ثروت سوق دهیم.

 شبستری با اشاره به اینکه باید از وابستگی خود به درآمد نفتی کم کنیم، ادامه داد: بایستی فاصله خود را از کشورهای دیگر در حوزه فناوری کم کنیم که پیشرفت در حوزه تحقیقات سلول های بنیادی پیشرفت سریع تری را در این زمینه از آن کشور خواهد کرد.

 وی اظهار کرد: سرمایه گذاران را باید برای ورود به بخش تجاری سازی محصولات حاصل از تحقیقات سلول های بنیادی هدایت و ترغیب نماییم.

 


  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 3163
  • تایید شده
  • در 1394/09/05
  • ساعت 19:3