برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 5 آذر 1394
کد 1161

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کشور پیشتاز است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه دارویی و نانو در کشور پیشتاز است و هم اکنون محصولات این مراکز با نمونه های جهانی برابری می کند.

علی حمیدیه در حاشیه بازدید از مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه سطح علمی و پژوهشی مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به سالهای گذشته بسیار پیشرفت کرده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است.

وی ادامه داد: باید همگی دانشگاه علوم پزشکی را در مسیر پیشرفت حمایت و همراهی کنیم.

حمیدیه تاکید کرد: امروز بیش از تاسیس مدارس به ساخت مراکز تحقیقاتی نیاز داریم چرا که مدت زمان زیادی است که حمایت خیرین جذب ساخت مدارس می شود اما امروز باید حمایت های مردمی را به سمت ساخت مراکز تحقیقاتی و پژوهشی پزشکی جذب کنیم.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه امروز باید به سمت ساخت محصولات دانش بنیان حرکت کنیم، اظهار کرد: در زمینه ساخت محصولات دانش بنیان نیز دانشگاه علوم پزشکی تبریز پیشرو بوده است اما جای پیشرفت بسیار است و لازم است تا تمامی مراکز تحقیقاتی به صورت برابر رشد کنند تا سطح علمی و تکنولوژی کشور را ارتقا دهیم.

وی افزود: امروزه ارز زیادی برای خرید داروها از کشور خارج می شود که اگر بتوانیم در این عرصه با بهره گیری از نخبگان خود به خودکفایی برسیم صرفه جویی ارزی زیادی انجام خواهد شد.
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 2910
  • تایید شده
  • در 1394/09/05
  • ساعت 17:8