برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 30 آبان 1394
کد 1128

پروفسور برزگر :در مباحث علمی با کمترین امکانات، بیشترین بازده را سطح بین المللی داشته ایم

----

 

پروفسور "دکتر برزگر جلالی" در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با بیان اینکه موفقیت علمی من در آموزش و پژوهش خلاصه می شود، گفت: در بعد آموزشی سه درس تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را پایه گذاری کرده ام و 36 سال است که مسئولیت این سه درس را بر عهده دارم و برخی از شاگردانم اکنون همکارم در دانشگاه شده‌اند.

وی افزود: تحقیقات و آموزش را در حول همان سه درس تخصصی انجام داده ام، در مقطع دکترای تخصصی نیز مسئولیت تدریس پنج درس بر عهده بنده است که فراتر از گروه خودم نیز در مقطع دکترا تدریس می‌کنم.

وی در خصوص علت انتخابش به عنوان دانشمند برتر در جهان، اظهار کرد: موسساتی در سطح جهان از جمله ESI  تمامی اساتید داروسازی و محققان این رشته را تحت نظر داشته و پژوهش ها و تحقیقات آنان را ثبت می کنند که از بین 550 هزار نفر محقق رشته داروسازی در جهان، بنده را به عنوان یک درصد منتخب دانشمندان برتر علوم دارویی برگزیده اند؛ چرا که کیفیت تحقیقاتم به گونه ای بوده است که مورد استفاده محققان دیگری نیز قرار گرفته است.

 پوفسور برزگر جلالی تاکید کرد: حتی در دایره المعارف‌ها و کتابخانه های آمریکایی خلاصه ای از کارهای من برای استفاده عموم دانشجویان وجود دارد و از لحاظ بین المللی، اسم دانشگاه تبریز و ایران در منابع علمی مشهور شده است و این برای من افتخاری بزرگ است.

وی افزود: کیفیت تحقیقات ما در تبریز بسیار بالاتر است و این در حالی است که تجهیزات مورد استفاده دانشمندان کشورهای دیگر به مراتب پیشرفته تر بوده است.

استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه علت موفقیت کشورهای پیشرفته در این است که جامعه دانشگاهی 100 درصد توجه خود را به بحث آموزش و پژوهش اختصاص می دهد، اظهار کرد: از ابتدا اعتقاد داشتم که هر کس باید یک شغل داشته باشد، با اینکه من در رشته داروسازی فارغ التحصیل شدم و دکترای این رشته را دارم، ولی هرگز داروخانه تاسیس نکردم، چون دوست داشتم معلم باشم و معلمی با تجارت هم‌خوانی ندارد.

 وی افزود: موفقیت، دست نیافتنی نیست، هر کس کار و شغل مخصوص خود را انجام دهد هم خود موفق بوده و هم باعث تعالی کشور می شود و رو به پیشرفت می رود.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2849
  • تایید شده
  • در 1394/08/30
  • ساعت 9:47