برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 27 آبان 1394
کد 1103

همایش قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

همایش قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز "محمود فیضی" مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این همایش گفت: رفتارها، ویژگی‌های اجتماعی، وضعیت اقتصادی کشور و ... متناسب با ویژگی های یک جامعه قرآنی نیست.
وی افزود: در سطح کشور و دانشگاه ها فعالیت‌های قرآنی همچون برگزاری جشنواره ها و محفل های تلاوت قرآن انجام می شود، ولی متاسفانه کمتر مفاهیم قرآنی در زندگی مردم استفاده می شود.
وی با اشاره به پژوهشی که سال گذشته بین دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفته بود، گفت: ۸۰ درصد دانشجویان در روخوانی قرآن مشکل نداشتند ولی با مفاهیم آیات و سبک زندگی قرآنی آشنایی چندانی نداشتند، ضروری است همه در جایگاه خودشان به عنوان یک سفیر فرهنگی در راستای ترویج سبک زندگی قرآنی تلاش کنند.
عباس سلیمی، استاد برجسته قرآن کریم، در این مراسم با اعلام اینکه فعالیت‌های انجام گرفته در شأن قرآن نیست، گفت: متولیان آموزش مباحث قرآنی کشور، رقابت ناسالم با یکدیگر دارند و در راستای هدف مشترک هم افزایی نمی کنند.
وی با بیان اینکه لازمه انس با قرآن عبور از سه مرحله قرآن خوانی، قرآن دانی و قرآن باوری است، گفت: در راستای قرآن خوانی فعالیت هایی انجام می شود ولی بازهم متولیان این امر نمی توانند مدعی باشند که مردم می توانند بدون اشکال قرآن را روخوانی کنند.
این استاد قرآن خاطرنشان کرد: بسیاری از قاریان قرآن نمی دانند که مفهوم آیاتی که می خوانند چه چیزی است، که در این بین آموزش و پرورش، اساتید، روحانیون و ... باید مردم را با معنا و مفهوم آیات قرآنی آشنا کنند.
وی تأکید کرد: اگر مردم به معنای واقعی به مرحله قرآن باوری می رسیدند، وضع کشور بسیار بهتر از اکنون می شد و دیگر کسی دروغ نمی گفت، دیگر  16 میلیون پرونده در قوه قضاییه وجود نداشت و کسی 12 هزار میلیارد تومان از بیت المال اختلاس نمی کرد.
سلیمی گفت: همه ما خواهان تعجیل در ظهور امام زمان (عج) هستیم، ولی آیا ما آمادگی حضور در محضر ایشان را داریم؟ واقعا پرونده ما پاک است؟ باید با رفتارمان در جامعه زمینه ظهور ایشان را فراهم سازیم.
گفتنی است در بین این برنامه، گروه تواشیح طارق برنامه اجرا کرد، محدثه وحیدی، دختر هفت ساله ای که 25 جزء قرآن را حفظ است، به تلاوت قرآن پرداخت و همچنین در پایان این مراسم به برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی تبریز جوایزی اهدا شد.
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2398
  • تایید شده
  • در 1394/08/27
  • ساعت 8:54