برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 20 آبان 1394
کد 1062

برگزاری کارگاه آموزشی حمایت‌های پایه ترومایی پیش بیمارستانی در تبریز

برگزاری کارگاه آموزشی حمایت‌های پایه ترومایی پیش بیمارستانی در تبریز

برگزاری کارگاه آموزشی حمایت‌های پایه ترومایی پیش بیمارستانی در تبریز
کارگاه آموزشی دور روزه حمایت‌های پایه ترومایی پیش بیمارستانی با رویکرد دوره های تربیت مربی در محل مرکز کشوری مدیریت سلامت (NPMC) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی کشور در بازدید از روند برگزاری کارگاه آموزشی نحوه برخورد با مصدومان ترافیکی با اشاره به آمار بالای تلفات جاده ای در کشور گفت: ارائه آموزش های تخصصی برای تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش آمار مصدمان سوانح رانندگی داشته باشد.
حسن نوری ساری گفت: استاندارد سازی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی نه تنها در کاهش قابل توجه تلفات جاده ای تاثیر خواهد داشت، بلکه میزان آسیب های ماندگار بیماری را نیز کاهش می دهد.
وی با اشاره به اهمیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در صحنه وقوع حوادث رانندگی گفت: یک اقدام نادرست می تواند منجر به فلج شدن و یا از دست رفتن بیمار شود، در حالی که اقدامات دقیق و هوشمندانه می تواند در کاهش آسیب ها و مرگ و میرها بسیار موفق عمل کند.
به گفته ی نوری سال گذشته در مجموع 450 هزار مصدوم از صحنه وقوع حوادث رانندگی به بیمارستان ها منتقل شده اند و این آمار در 6 ماهه نخست امسال نیز، 240 هزار مصدوم است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته از قبل وقوع حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی کشور، 18 هزار نفر جان باخته اند گفت: نیمی از کشته شدگان به خاطر ضایعه وارده در صحنه حادثه و نیمی دیگر نیز حین انتقال یا بعد از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده اند که نشان دهنده اهمیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی نیز در خصوص این کارگاه آموزشی گفت: این کارگاه آموزشی برایی نخستین بار در کشور و به میزبانی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود.
روزبه رجائی غفوری گفت: در قالب این کارگاه 450-500 تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی از سراسر کشور در دو روز و به صورت متوالی در 6 ماه، آموزش خواهند دید و در پایان دوره گواهینامه بین المللی به آنها اعطا خواهد شد.
وی گفت: دوره حمایتهای پایه تروما در پیش بیمارستانی یک طرح ملی است که به مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجانشرقی واگذار شده و اورژانس 115 تبریز نیز سعی دارد، به نحو احسن این دوره ها را برگزار کند.
  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 1422
  • تایید شده
  • در 1394/08/20
  • ساعت 13:50