برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 18 آبان 1394
کد 1049

احداث 20 بیمارستان بزرگ در سطح کشور

احداث 20 بیمارستان بزرگ در سطح کشور

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت با اعلام اینکه قرارداد پنج هزار میلیارد تومانی با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد کرده ایم، اظهار کرد: بر اساس این قرارداد، حدود 17 هزار الی 20 هزار تخت بیمارستانی در قالب 20 بیمارستان بزرگ (مگا هاسپیتال)  احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، "سید ابراهیم رئیسیون" در مراسم انعقاد تفاهم نامه احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی تدبیر در تبریز با اعلام اینکه در حوزه سلامت دچار کاستیهای زیادی هستیم، گفت: برای توسعه زیرساختهای سلامت و رسیدن به اهداف پیش بینی شده، با احتساب تخت های فرسوده، 100 هزار تخت جدید نیاز است که ایجاد این تعداد تخت جدید هزینه ای بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان در بردارد.

وی افزود: حدودأ سالی 10 هزار میلیارد تومان باید منابع مالی تأمین کنیم تا در پایان برنامه توسعه ششم به هدف گذاری انجام گرفته از نظر شاخص بیمارستان دست یابیم.

وی گفت: 96 هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور موجود است که 50 درصد آن فرسوده می باشد.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در دنیا کف شاخص بیمارستان به ازای هر هزار نفر سه تخت است و در نظر داریم تا پایان برنامه توسعه ششم شاخص بیمارستان کشور را به ازای هر یک هزار نفر به 2.6 برسانیم.

وی با اعلام اینکه برای تأمین منابع مالی برای احداث بیمارستانها به کمک بخش خصوصی نیاز داریم، اظهار کرد: اکنون از طریق تملک دارایی های دانشگاه ها در نظر داریم 70 درصد منابع مالی ساخت هریک از بیمارستانها را تأمین کنیم، همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با دید کمک به طرح تحول سلامت وارد این پروژه می شود.

وی ادامه افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز نخستین دانشگاهی است که تاکنون احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی را با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد می کند.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت با بیان اینکه احداث 100 هزار تخت در طول پنج سال اقدام انقلابی است، گفت: نوع اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تبریز بسیار ارزنده است و همچنین استاندار و دیگر مسئولان آذربایجان شرقی نیز همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارند.

وی با اظهار اینکه با عقد این تفاهم نامه کارهای مطالعاتی احداث این بیمارستان آغاز میشود، عنوان کرد: امیدوارم تا چهار ماه آینده مطالعات این پروژه به اتمام رسیده و قرارداد نهایی منعقد شود.

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 4285
  • تایید شده
  • در 1394/08/18
  • ساعت 15:26