برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 18 آبان 1394
کد 1047

امضای تفاهم‌نامه احداث بیمارستان یک هزار تخت‌خوابی در تبریز

امضای تفاهم‌نامه احداث بیمارستان یک هزار تخت‌خوابی در تبریز

 

تفاهمنامه احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی تدبیر در تبریز منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر محمد حسین صومی  رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به منظور رفع نیازهای درمانی استان، بیمارستان یک هزار تختخوابی تدبیر با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا احداث می شود.

 وی افزود: 70 درصد منابع مالی از طریق تملک داراییهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز و 30 درصد مابقی نیز از طریق وزارت بهداشت و درمان تامین میشود که طبق برنامهریزی، این پروژه در طول سه سال به اتمام میرسد.

 دکترصومی ادامه داد: بر اساس سطح بندی علمی، بیمارستان یک هزار تختخوابی فوق تخصصی در تبریز نیاز بود که بیمارستان تدبیر برای رفع این نیاز ساخته می شود، همچنین مجوز احداث بیمارستان 540 تختخوابی هم اخذ شده که امکان دارد این بیمارستان در کنار بیمارستان تدبیر ساخته شود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه 100 متر مربع برای احداث هر تخت بیمارستان نیاز است، اظهار کرد: ساخت محل اسکان پزشکان و دیگر مراکز جانبی در کنار بیمارستان تدبیر پیش بینی شده است.

 وی با اعلام اینکه انتظار داریم این پروژه با طراحی بسیار شیک و در سریعترین زمان ممکن احداث شود، تأکید کرد: امیدواریم با کارهایی که شروع کردهایم تا پایان سال 95 تمام بیمارستان های نیمه ساخته استان تکمیل شوند و همچنین بیمارستان مردانی آذر، بیمارستان تدبیر و یک بیمارستان دیگر تا پایان سال 99 مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت و بدین صورت نیاز درمانی استان رفع میشود. 

 سردار صالحی، معاون پشتیبانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا نیز در این مراسم گفت: متاسفانه کشور ما از نظر زیرساختها با برخی مشکلات و کمبودها مواجه است و از این رو قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا با اجرای پرزوژههای مختلف به دولت کمک می کند.

 وی افزود: علی رغم تحریمها، هیچ یک از پروژه هایمان را تعطیل نکرده ایم و هم اکنون در زمینه انتقال آب، انتقال خطوط گاز، احداث جاده، خط دو قطار تبریز و ... پروژه های بزرگی احداث می کنیم و به نوعی تمامی این پروژه ها در راستای افزایش سلامت جانی مردم احداث می شوند.

 معاون پشتیبانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه علوم پزشکی تبریز به منظور احداث بیمارستان یک هزار تخت خوابی، گفت: برای اجرای پروژههای بیمارستانی با وزارت بهداشت توافق کردیم و امروز قرارداد احداث پنجمین بیمارستان را در کشور منعقد می کنیم که در ادامه مسیر، نیازمند یاری تمامی مسئولان آذربایجانشرقی هستیم.

 

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2988
  • تایید شده
  • در 1394/08/18
  • ساعت 14:42