برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 6 آبان 1394
کد 1000

نتایج نهایی اپیدمی های اتفاق افتاده طی یکسال گذشته در جلسه پدافند غیر عامل استان تشريح شد

نتایج نهایی اپیدمی های اتفاق افتاده طی یکسال گذشته در جلسه پدافند غیر عامل استان تشريح شد

نتایج نهایی اپیدمی های اتفاق افتاده طی یکسال گذشته در جلسه پدافند غیر عامل استان تشريح شد.

به گزارش روابط عمومي دكتر صومي رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريز در جلسه پدافند غيرعامل استان به تشريح نتایج نهایی اپیدمی های اتفاق افتاده طی یکسال گذشته پرداخت و گفت: برخلاف اطلاعات نادرستی که بعضی از سایت های خبری در مورد بروز کرونا و ابولا زمستان سال گذشته از بیمارستان های تبریز گزارش نمودند تمامی اطلاعات و بررسی های بعدی نشان داد که افراد مورد بستری اغلب مبتلا به نوعی از آنفولانزای فصلی شدید بودند به نحوی که در طول یکسال گذشته از 271 نفر بیماری که با علایم شبه آنفولانزا در بخش های مختلف مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستان ها بستری شده بودند تعداد 29 نفر از آنها که بخاطر بیماری زمینه ای نظیر مشکلات ریوی شدید، نارسایی کلیه و نقص سیستم ایمنی فوت کرده بودند تنها در 15 نفر از آنها وجود ویروس های آنفولانزای B و H1N1 تائید شد که براساس اطلاعات موجود فرقی با مرگ و میر سال های قبل از آن نداشته است.
دكترصومي تاكيد كرد: ما همچنان با توجه به تغییر فصل و امکان بروز عفونت های ویروسی در افراد با ضعف ایمنی و مبتلا به بیماری های ناتوان کننده تزریق واکسن آنفولانزا را توصیه می کنیم. در مورد کادر پزشکی نیز با تهیه و توزیع واکسن در بین مراکز درمانی عنقریباً واکسیناسیون شروع خواهد شد. 
دكترصومي اظهار داشت: با توجه به گزارشات واصله از بروز آنفولانزای مرغی در پرندگان در تعدادی از روستاها و مرغداری ها طی تابستان سال گذشته با هماهنگی جدی بین واحدهای مرتبط علی الخصوص سازمان دامپزشکی و استانداری و دانشگاه علوم پزشکی ماکیان موجود در کانون های گرفتار معدوم و خوشبختانه هیچ موردی از ابتلای انسانی به این بیماری اتفاق نیافتاد .
رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريز افزود:با توجه به احتمال انتقال مرس(نوعی کرونا ویروس) از عربستان توسط حجاج تمهیدات لازم طی ماههای مرداد، شهریور و مهر انجام و با کنترل حجاج در مبادی ورودی هیچ موردی از مرس در استان آذربایجان شرقی گزارش نگردید.
گفتني است: ‌دومين شوراي پدافند غير عامل استان با حضور دكتر جبارزاده استاندار روز سه شنبه 6 آبان در سالن جلسه استانداري تشكيل شد .

  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 2634
  • تایید شده
  • در 1394/08/06
  • ساعت 8:33