برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398
کد 9714

برگزاری نشست خبری با حضور معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت - -

دکتر سیما سادات لاری :با جدیت مساله احداث مرکز دائمی برگزاری المپیادهای ورزشی در تبریز را پیگیری خواهم کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، نشست خبری چهاردهمین المپیاد ورزشهای قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مدیران ارشد معاونت ودکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدر سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت در این نشست با اشاره به پتانسیل های موجود در دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : با جدیت مساله احداث مرکز دائمی برگزاری المپیادهای ورزشی در تبریز را پیگیری خواهم کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به میزبانی تبریز اظهار کرد: به قدرت و درایت افرادی مانند رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیاز داریم و هر چند اولویت مان با دانشگاه‌های کم برخوردار است، دانشگاه‌ علوم پزشکی تبریز را نیز مد نظر خواهیم داشت.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در فعالیت‌های فرهنگی زبانزد و همیشه میزبان خوبی بوده است.
وی با اشاره به مشکلات کسری بودجه حوزه‌های فرهنگی و ورزشی و خوابگاه‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت:  تلاش‌های زیادی برای مستقل کردن بودجه فرهنگی و ورزشی دانشگاه‌ها انجام شده است که امیدواریم با تحقق این امر با کسری بودجه در این زمینه‌ها مواجه نشویم.
 معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت بیان کرد: وضعیت خوابگاه‌ها مطلوب نبوده و خوابگاه‌های فرسوده زیادی داریم که متاسفانه سند ملکی هم ندارند و وزیر بهداشت دستور اکید برای حل این مشکل داده است.
وی ادامه داد: دانشگاه‌ها هزینه‌های زیادی را صرف بازسازی خوابگاه‌ها می‌کنند، در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای کمک به بازسازی و ساخت خوابگاه‌ها با در اولویت قرار دادن مناطق کم برخوردار از جمله برنامه‌های حمایتی در این راستا است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سرانه استاندارد فضاهای ورزشی در دانشگاه‌ها بیان کرد: استاندارد سرانه فضاهای ورزشی درجهان، 2.5 متر مربع و در کشور ما زیر 1.5 متر مربع است، با وجود رشد 42 درصدی در افزایش فضاهای ورزشی در طول پنج سال گذشته، باز در وضعیت ایده‌آل قرار نداریم و مشکلات اقتصادی نیز در این میان بی تاثیر نیستند.
 لاری در ادامه، ایجاد تنوع غذایی و افتتاح رستوران‌ها در کنار سلف‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را از دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: با وجود گرانی‌ها وزارتخانه با در اختیار قرار دادن گوشت، مرغ و برنج سهمیه بندی، اجازه نداد که کیفیت غذا پایین بیاید.
گفتنی است مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد ساعت 18 روز 23 مرداد در سالن ورزشی مجتمع خوابگاهی و ورزش دانشگاه علوم پزشکی تبریز واقع در ساری زمین برگزار خواهد شد.


 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 119
  • تایید شده
  • در 1398/05/23
  • ساعت 10:20