برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 11 ارديبهشت 1397
کد 6703

همایش هم دلی و هم گرایی - - -

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر سلامت و روان انسان ها، گفت: اگر‌امروزه تغییرات اقلیمی، گازهای گلخانه ای  و تغییرات آب و هوا را در نظر بگیریم به نوعی می توان تاثیرات آن را بر روی سلامت جسمی و روان انسان ها مشاهده کرد. 
همایش هم دلی و هم گرایی
دکتر صومی در همایش هم دلی و هم گرایی : تاثیرات تغییرات اقلیمی بر سلامت و روان انسان ها
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر سلامت و روان انسان ها، گفت: اگر‌امروزه تغییرات اقلیمی، گازهای گلخانه ای  و تغییرات آب و هوا را در نظر بگیریم به نوعی می توان تاثیرات آن را بر روی سلامت جسمی و روان انسان ها مشاهده کرد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد حسین صومی در همایش «هم دلی و هم گرایی جامعه روانپزشکی، روانشناسی و مشاوره برای پوشش همگانی سلامت روان»، با بیان این‌که یکی ازابعاد ارزشمند طرح تحول نظام سلامت، ادغام حوزه ی سلامت روان و حوزه اجتماعی بود، اظهار کرد: امروز باید خداوند را شاکر باشیم که با همت یکدیگر و در کنار‌هم می توانیم پوشش همگانی سلامت و روان را در جامعه رقم بزنیم. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که روانشناسان و روانپزشکان در حوزه روانشناسی و روانپزشکی  باید فراتر از دیگران درک و فهم داشته باشند، افزود: روانشناسان باید سریع تر از همه متوجه تغییرات اقلیمی و اقتصادی شده و به موقع آگاه شوند که این تغییرات چقدر می تواند بر شرایط اجتماعی مردم  تاثیر بگذارد.
وی بیان کرد: ما اگر بتوانیم در حوزه ی روانپزشکی و روانشناسی رشته های مختلف را در کنار هم قرار داده و سریع تر متوجه اتفاقات و تغییرات آینده شویم، بهتر می توان راهکارهای صحیح را برای حل مشکلات جامعه ارائه داد. 
وی خود مراقبتی گروه روانشناسی و روانپزشکان را ضروری دانست و گفت: ضرورت دارد ابتدا خود مراقبتی را در خود ایجاد کرده و بعد از آن، از افراد جامعه مراقبت کنیم، معتقدم گروه روانشناسان جزو بهترین گروه‌ها هستند چرا که با توجه به آینده نگری مشکلات موجود در جامعه، بهترمی توانند هشداردهند.
وی با بیان این‌ که یکی از مشکلات جامعه روانشناسی در سیستم سلامت ما، تعارض و تضاد منافع است، افزود: درحال حاضر تمامی وظایف را درنظام سلامت به طور کامل تعریف نکرده ایم، وظیفه ی اصلی نظام سلامت روشن گری وظیفه ی روانشناس، روانپزشک و مطب ها در یک خانه سلامت و بهداشت است.
 دکتر صومی با تاکید براین‌ که وظیفه ی اصلی روانشناسان تامین زندگی شاداب و امیدآفرین برای ماست، عنوان کرد: انتظار داریم روانشناسان در گذر از برهه ی مشکلات، با امید ما را همراهی کنند، مدیران باید بفهمند و رفتار خود را تغییر دهند تا خود اثرات سویی در اقلیم جامعه بر جای نگذارند چرا که یاس و ناامیدی فراتر از آن چیزی است که ما امروز آن را درک می کنیم.
گفتنی است؛ همایش هم دلی و هم گرایی جامعه روانپزشکی، روان شناسی و مشاوره برای پوشش همگانی سلامت روان 11 اردیبهشت با حضور دکتر افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روانی درمانی و رئیس گروه سلامت روان وزارت بهداشت و جمعی از اساتید دانشگاه در سالن همایش محمد ابن زکریای رازی دانشکده داروسازی برگزار شد و در پایان مراسم ازاساتید وپیشکسوتان حوزه سلامت و از كارشناسان مشاوره آموزش و پرورش و مراكز سلامت دانشگاه علوم پزشکي تجلیل شد.

 
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 217
  • تایید شده
  • در 1397/02/11
  • ساعت 15:48