برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 2 ارديبهشت 1397
کد 6653

زنگ سلامت نواخته شد

یک چهارم دانش آموزان دارای اضافه وزن هستند / 100هزار نفر از دانش آموزان استان در طرح سفیران سلامت قرار دارند.
تحت پوشش قرار گرفتن 100هزار نفر از دانش آموزان استان در طرح سفیران سلامت
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی  همزمان با آغاز هفته سلامت، در مجتمع زهرا مردانی آذر ناحیه دو تبریز گفت: در حال حاضر بیش از 15 درصد یعنی نزدیک 100 هزار نفر از دانش آموزان استان تحت پوشش طرح سفیران سلامت می باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، جعفر پاشایی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد:آموزش و پرورش به جهت مسئولیت ذاتی در حوزه های مختلف و بویژه حوزه سلامت روحی و جسمی برنامه های متعددی در حال انجام بوده و تاکنون نیز برابر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور انجام داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ادامه داد: دستگاه تعلیم و تربیت به دلیل گستردگی، تاثیرگذاری و اهمیت موضوع می تواند پیام رسانی خوبی در حوزه های مختلف و بویژه ترویج فرهنگ سلامت در جامعه باشد.
وی با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی افزود: در این راستا دستگاه تعلیم و تربیت استان خود را موظف می داند در راستای نهادینه شدن این فرهنگ در مدارس حرکت کند.
وی افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان کوشیده با انجام پروژه های مشترک با وزارت بهداشت، درمان و پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز به این موضوع ورود پیدا کند و اقدامات بسیاری نیز بهمین منظور در بستر مدارس صورت گرفته که از آن جمله می توان به اجرای طرح آهن یاری و آموزش تغذیه و تفکر سالم در بین دانش آموزان اشاره کرد.
وی استفاده حداکثری از ظرفیت مدارس، دانش آموزان و معلمان برای همگانی و عمومی کردن بهداشت را مهم دانست و افزود: بنابراین باید با آماده سازی بستر مدارس در جهت توسعه بهداشت عمومی و تحقق شعار هفته سلامت حرکت کنیم.
پاشایی همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 15 درصد یعنی نزدیک 100 هزار نفر از دانش آموزان استان تحت پوشش طرح سفیران سلامت بوده و می کوشیم برنامه سفیران سلامت و مدارس جامع سلامت را بطور مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سطح استان اجرا و پیگیری کنیم.
وی همچنین با اشاره به سفر ریاست جمهوری در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به آذربایجان شرقی، از همه دانش آموزان و فرهنگیان استان خواست با شرکت پرشور خود در مراسم استقبال از کاروان تدبیر و امید، بار دیگر حمایت خود از نظام و انقلاب را به گوش جهانیان برسانند.
دکترعباسعلی درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز درمراسم زنگ سلامت با تاکید بر اهمیت سلامتی گفت: یک چهارم دانش آموزان دارای اضافه وزن هستند و اغلب مردم در زندگی روزانه خود حالت بی تحرکی دارند.
دکتر درستی با اشاره به مصرف بالای نمک و شکر در کشور گفت: مصرف نمک و شکر سه برابر کشورهای دیگر است  و همه مردم برای دریافت راهنمایی های بهداشتی به مراکز سلامت مراجعه کنند .


 
آلبوم تصاویرزنگ سلامت نواخته شد

10
10
9
9
8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 422
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/02/02
  • ساعت 16:34