برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 13 اسفند 1396
کد 6422

با هدف ارتقاء سلامت مردان؛

دو همایش ورزش همگانی توسط مرکز بهداشت آذربایجان شرقی برگزار شد

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده‎ مرکز بهداشت آذربایجان شرقی از برگزاری دو همایش ورزش همگانی توسط مرکز بهداشت استان در هفته‌ی سلامت مردان خبر داد.
 دو همایش ورزش همگانی توسط مرکز بهداشت آذربایجان شرقی برگزار شد
مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده‎ مرکز بهداشت آذربایجان شرقی از برگزاری دو همایش ورزش همگانی توسط مرکز بهداشت استان در هفته‌ی سلامت مردان خبر داد.
 دکتر ناصر رهبری با اشاره به هفته‎ی سلامت مردان بیان کرد: اول تا هفتم اسفند ماه به عنوان هفته‎ی ملی سلامت در کشور ما نامگذاری شده است و همه ساله شعاری از سوی سازمان بهداشت جهانی برای این هفته اعلام می‎شود. شعار امسال هفته‎ی سلامت مردان «ورزش، کلید طلایی سلامت مردان» است که این نیز بر اهمیت ورزش و اثرات زیان آور کم تحرکی اشاره دارد.
 وی با برشماری برخی اقدامات مرکز بهداشت استان در راستای ارتقاء سلامت مردان گفت: چاپ پوستر، پمفلت و ارائه‎ی مطالب آموزشی به مراجعان در مراکز بهداشت استان، برگزاری برنامه‎های ورزشی در پارک‎ها و مراکز عمومی با هماهنگی شورای اداری استان با محوریت آقایان و ارائه‎ی خدمات مراقبت از سلامت رایگان برای مردان در کلیه‎ی مراکز از جمله اقدامات مرکز بهداشت استان در این راستا به شمار می‎آید.
 وی از برگزاری دو برنامه‎ی ورزش همگانی در تبریز خبر داد و گفت: برگزاری کوهپیمایی در ششم اسفند ماه به مقصد کوه «عون بن علی» تبریز و برگزاری همایش پیاده‌روی در «ایل گلی» در دوازدهم اسفند ماه سال جاری از دیگر اقدامات مرکز بهداشت استان است.
مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده‎ی مرکز بهداشت آذربایجان شرقی در ادامه بیان کرد: با توجه به این که مردان محور اصلی اقتصاد خانواده به شمار می‎آیند و با مشغله‏های کاری زیادی مواجه هستند، کم‌تر از بانوان مراقب سلامتی خود هستند؛ به طوری که بیشترین مراجعان به کلینیک‌ها و بیمارستان‎ها را خانم‎ها تشکیل می‎دهند.
وی افزود: سوانح و حوادث اولین علت مرگ و میر مردان است که این نیز از رعایت نکردن ایمنی ناشی می‎شود. سرطان پروستات،  پوست و بیماری‎های قلبی و عروقی نیز  از دیگر علل شایع مرگ و میر در مردان هستند که به دلیل مواجهه‌های شغلی بیش از بانوان به این بیماری‎ها دچار می‎شوند.
 وی در پایان با اشاره به نقش رسانه‎ها در ارتقاء سلامت مردان خاطرنشان کرد: پخش اهمیت موضوع از رسانه‎های دیداری و شنیداری و انجام حرکات نمادین مانند برگزاری همایش‌های پیاده‌روی و ورزش‌های همگانی، گام‌های موثری در ارتقاء سلامت مردان محسوب می‎شوند.

 
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 148
  • تایید شده
  • در 1396/12/12
  • ساعت 12:37