برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1396
کد 5855

مدیر توسعه‌ی فناوری دانشگاه علوم پزشکی در تبریز خبر داد:

عقد قرارداد ۱۳ میلیارد ریالی مابین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بخش صنعت

مدیر توسعه‌ی فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز از عقد قرارداد ۱۳ میلیارد ریالی مابین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بخش صنعت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر اکبر غلام‌پور در دومین روز از اولین جشنواره‌ منطقه‌ای و دومین جشنواره‌ دانشگاهی فکت با بیان این مطلب اظهار کرد: ۲۴ شرکت دانش بنیان و سه اتاق تمیز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعال هستند.

وی در ادامه با ارائه‌ی گزارش عملکرد مدیریت توسعه‌ی فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مدیریت توسعه‌ی فناوری از اواخر سال ۹۳ ایجاد شد و از آن پس شورای فناوری تشکیل و حکم اعضای شورا ابلاغ و صادر شد که از سال ۹۴ در این بخش جلساتی به موازات شورای پژوهشی برگزار می‌شود.

وی افزود: تمامی مزایا، مشوق‌ها، فرایندهای مطرح در سایت مدیریت توسعه‌ ثبت می‌شود و اطلاعات به صورت موثق و به‌روز در سایت مذکور قابل دسترسی هستند. بخش انگلیسی این سایت نیز اخیرا ایجاد شده است که یکی از فعال‌ترین سایت‌ها در سطح کشور به شمار می‌آیند و افراد می‌توانند برای کسب اطلاعات تکمیلی به این سایت مراجعه کنند.

غلام‌پور از راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: تمامی مصوبات تاسیس این مرکز به تصویب رسیده است و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد افتتاح این مرکز باشیم.

وی با برشماری اقدامات مرکز توسعه‌ی فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان کرد: راه اندازی دفتر انتقال و تهیه‌ی کاربست ترجمان دانش، ایجاد دفتر ثبت اختراعات از اقدامات این مرکز به شمار می‌آیند که هر ماه حدود پنج استعلام به منظور ثبت اختراع در این مرکز صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: ایجاد دفتر همکاری دانشگاه و صنعت، تعیین برخی مشوق‌ها در دفتر ثبت اختراع نیز از دیگر محورهای فعالیت مرکز توسعه‌ی فناوری است. همچنین اگر فردی استعلام ثبت اختراع داشته باشد، داوری اختراعات او بدون هزینه انجام خواهد شد.

غلام‌پور بیان کرد: کمک به تولید محصول اولیه و معرفی دانشجویان به مراکز رشد نیز از وظایف این مرکز است که طبق مصوبات شورای فناوری دانشگاه، پایان نامه‌های کاربردی بدون ارائه‌ی مقاله و با نمره‌ی ۲۰ داوری خواهد شد.

وی با اشاره به آمار عملکرد مدیریت توسعه‌ی فناوری اظهار کرد: از اوایل سال جاری حدود ۶۰ پروپوزال طرح فناورانه ارائه شده که در مورد ۳۴ طرح قرارداد منقعد و پنج طرح نیز تصویب نهایی شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ساله حدود ۳۰ کارگاه آموزشی در حوزه‌ی فناوری در دانشگاه برگزار می‌شود که فایل‌های آموزشی آن در سایت بارگذاری و مورد استفاده‌ی عموم قرار می‌گیرد.

دومین روز از اولین جشنواره‌ منطقه‌ای و دومین جشنواره‌ دانشگاهی فکت به میزبانی دفتر فناوری، کارآفرینی و تحقیقات دانشجویی "فکت" دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور استان‌های همدان، قزوین، گیلان، کردستان، ادربیل، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برگزار شد.
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 322
  • تایید شده
  • در 1396/09/27
  • ساعت 9:36