برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 22 مهر 1396
کد 5347

وزیر بهداشت در هریس عنوان کرد:

از 700 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان استان آذربایجان شرقی، 400 پروژه به بهره برداری رسیده است/ دانشکده داروسازی تبریز دومین دانشکده داروسازی مهم کشور است

وزیر بهداشت با بیان این که دولت در تمام حوزه ها از جمله حوزه سلامت اقدامات زیادی انجام داده است، گفت: تنها، در استان آذربایجان شرقی 700 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان داشته ایم که 400 پروژه به بهره برداری رسیده است
به گزارش وبدا ، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاحیه بیمارستان 70 تختخوابی امام حسین(ع) شهرستان هریس در استان آذربایجان شرقی که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گفت: بالغ بر یک میلیون و 300 هزار نفر در این استان، در طول اجرای طرح تحول سلامت، خدمات بستری دریافت کرده اند و دولت در این راستا برای کاهش هزینه مرم، صدها میلیارد تومان هزینه کرده است.
 
وزیربهداشت افزود: در این استان، نزدیک به 300 متخصص توزیع شده و در تمام مراکز، دندانپزشک حضور دارد و یکی از عوامل مهم رضایتمندی مردم تلاش ما در حوزه بهداشت و درمان بوده است.
وزیربهداشت ادامه داد: دانشکده داروسازی تبریز دومین دانشکده مهم ما در کشور است که اساتید برجسته ای در این دانشکده حضور دارند.
دکتر هاشمی گفت: در طول سالیان متمادی، این دانشکده، تنها 20 درصد پیشرفت داشت، اما در حال حاضر که مصادف با هفتادمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همزمان با حضور دکتر جهانگیری است، دانشکده داروسازی به بهره برداری رسید.
 
وزیربهداشت خاطرنشان کرد: در عین حال یک مرکز پیوند اعضا در شمال غرب وجود دارد که نزدیک به  5000 متر مربع زیربنا دارد و این مرکز نیز با کمک خیرین محترم و شورای شهر تبریز به اتمام رسیده است و قرار است که به بهره برداری برسد. این مرکز یکی از مراکز مهم ارجاع بیماران صعب العلاج خواهد بود
 
دکتر هاشمی گفت: قبل از حضور در شهرستان هریس، بیمارستان 222 شهرستان سراب را که با 85 میلیارد تومان هزینه ساخته شده، به بهره برداری رساندیم، آن پروژه هم در مرحله ای که 20 درصد پیشرفت داشت، تحویل دانشگاه شد که در طول هشت سال با مدیریت دکتر صومی به طورکامل به بهره برداری رسید.
 
وزیربهداشت خاطرنشان کرد: در هریس هم پروژه ای ظرف 18 سال ساخته و در سال 90 تحویل داده شد، اما قبل از بهره برداری با رخداد زلزله، استفاده از آن به تعویق افتاد و اکنون این پروژه با 32 میلیارد تومان هزینه، توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اتمام رسید و در اختیار مردم شریف هریس قرار گرفت.
دکتر هاشمی در پایان گفت: از رییس جمهور، دکتر جهانگیری، رییس دانشگاه علوم پزشکی، استاندار محترم و نمایندگان مردم در مجلس که در این امر ما را یاری رساندند، تشکر می کنم و امیدوارم اجر خود را از خداوند منان دریافت کنند
 
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 348
  • تایید شده
  • در 1396/07/22
  • ساعت 16:34