برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 30 مرداد 1396
کد 4970

ضرورت پیشگیری از مرگ و ناتوانایی زودرس در بیماران دیابتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزبه ضرورت پیشگیری از مرگ و ناتوانایی زودرس در بیماران دیابتی تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر ضرورت پیشگیری از مرگ و ناتوانایی زودرس در بیماران دیابتی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکترمحمد حسین صومی در دومین نشست مدیریت دیابت اظهار کرد: به منظور کاهش هزینه ها و کنترل به موقع بیماری ها نیاز به مدیریت پایدار در این حوزه وجود دارد و کنترل بیماری دیابت نیز همت دسته جمعی مسئولان ارائه دهنده ی خدمات و سازمان های مردم نهاد را می طلبد.
وی افزود: با وجود پاسخگویی وبهبود خدمات درمانی در دولت تدبیر و امید، نیاز به تلاش بیشتری برای جلب رضایت مردم است.وی با اشاره به ضرورت مدیریت بیشتر در کنترل بیمارر دیابت عنوان کرد: ارائه دهندگان خدمت به این بیماران باید مدیریت شده و سازمان های مردم نهاد و مردم را نیز مدیریت کنند.
صومی گفت: در هر ارزیابی باید بیمار دیابتی به طور کامل معاینه و بررسی شود و نباید تنها به تزریق انسولین اکتفا کرد. وی با تاکید بر ضرورت افزایش دستگاه های دیالیز برای بیمارانی که مبتلا به نارسایی کلیه ناشی از دیابت شده اند، بیان کرد: طبق اصول برای هر پنج بیمار دیالیزی باید یک دستگاه دیالیز وجود داشته باشد و با وضعیت موجود مبتلایان به فشار خون بالا و دیابت در کشور ما نیاز به بهبود ارائه ی خدمات در این حوزه است.
صومی افزود: پیشگیری، تشخیص به موقع و کنترل عوارض بیماری از جمله مواردی هستند که اگر به موقع عملیاتی نشوند، تزریق اعتبار تبعات منفی را جبران نخواهد کرد.
درنشست تخصصی سیاستگذاران سلامت در حوزه دیابت که از صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور معاونین بهداشت دانشگاههای علوم پزشکی شمالغرب کشور در مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد؛ معاون اجرایی و مدیر برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت وزارت بهداشت گفت: 40 درصد از بیماران دیابتی هنوزشناسایی نشده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدوی دردومین نشست تخصصی مدیریت دیابت تبریز اظهار کرد: سند ملی غیرواگیر و سیاست های کلی وزارت بهداشت در سال 94 با هدف کاهش 25 درصدی مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط با آن تا سال 2025 تصویب و ابلاغ شد.
وی افزود: این سند در ابتدا 9 هدف ملی داشت که چهار هدف سلامت روان، تغذیه، کاهش اسید چرب های ترانس و اعتیاد بعدا به آن افزوده شد.
مهدوی با اشاره به هزینه های کلان ناشی از عوارض بیماری دیابت گفت: با اجرای سیاستهای کلی وزارت بهداشت و سند ملی غیرواگیر، امید است بیماران بیشتری  شناسایی شده و هزینه های ناشی از عوارض دیابت کمتر شود .
گفت: ثابت نگه داشتن شیوع دیابت وکاهش عوامل خطرساز، تهیه ی گایدلاین ها و طراحی برنامه های غربالگری، افزایش پوشش درمان دیابتی ها به 70 درصد کل بیماران تا سال 2018 و بهبود خدمات و افزایش دسترسی به خدمات از جمله اهداف سند ملی غیرواگیر در حوزه ی دیابت است.
وی افزود: ثبت 100 درصدی بیماران دیابتی، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تمامی داروها و سرنگ ها و آموزش به ارائه دهندگان خدمت از سایر اهدافی است که دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر در راستای نیل به آن تلاش می کند.
گفتنی است دومین نشست تخصصی مدیریت دیابت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرکز ملی مدیریت سلامت کشور درحال برگزاری است.


 
آلبوم تصاویرضرورت پیشگیری از مرگ و ناتوانایی زودرس در بیماران دیابتی

6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 766
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1396/05/30
  • ساعت 13:5