برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1396
کد 4946

دکتر خاتمی موافق وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت:

سفرهای وزیر بهداشت به شهرها و روستاها باعث می شد که کم کاری برخی از مسئولان را جبران کنند/ برنامه ‌های وزیر بهداشت با اسناد بالادستی منطبق است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: سفرهای وزیر بهداشت به شهرها و روستاها باعث می شد که کم کاری برخی از مسئولان را جبران کنند.
به گزارش وبدا، دکتر سید مرتضی خاتمی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان ضمن اشاره به این که وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت وظایف مختلفی از جمله نظارت، سیاست‌گذاری، ارائه خدمات و خرید خدمت را بر عهده دارد، گفت: دکتر هاشمی از نظر علمی شخصی ممتاز در سطح بین‌المللی بوده و با بیش از 300 مقاله شناخته شده است.


نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزیر بهداشت کارنامه‌ روشن چهار ساله و تجربه گران سنگ وزارت را کسب کرده است، افزود: در یک کلام دکتر هاشمی طرح تحول سلامت را در کشور به اجرا درآورده اند که بر اساس آن بار بزرگی از زندگی مردم برداشته شده و زیرساخت های بهداشتی و درمانی ارتقاء یافته است.


وی افزود: همچنین برابر با یک چهارم تخت‌های بیمارستانی موجود در طرح تحول سلامت به تخت‌های بیمارستانی اضافه شده، مراکز بهداشتی و درمانی تجهیز و پرداخت هزینه از جیب مردم کاهش یافته است.

دکتر خاتمی با تاکید بر اینکه وزیر بهداشت بالغ بر 300 سفر کاری به بیش از 600 شهر و روستا داشته‌اند، گفت: این مسئله نشان از تحرک، نشاط، انگیزه و ریشه در اعتقادات وزیر بهداشت دارد و قطعا کسی که صاحب این اعتقاد است باید این چنین انگیزه داشته باشد و همیشه در جایی بوده است که باید باشند یعنی در مرکز و کانون عملیات و درسی که باحضور 33ماه حضور داوطلبانه در جنگ آموخته است.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس دهم افزود: سفرهای وزیر بهداشت به شهرها و روستاها باعث می شد که کم کاری برخی از مسئولان را جبران کنند
به گفته وی، دکتر هاشمی با مداوای رایگان بیماران چشمی در مناطق محروم زکات علم خود را پرداخت .
دکتر خاتمی افزود: برنامه های وزیر بهداشت در دولت دوازدهم منطبق بر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم و سند چشم انداز است.
دکتر خاتمی با بیان اینکه مولفه های نظام سلامت، برنامه ریزی و سیاست گذاری از رأس نظام سلامت تا رده‌های پایین‌تر است، گفت: خوشبختانه در برنامه ارائه شده دکتر هاشمی به این موارد توجه شده که ضمن پایه‌گذاری در گذشته در برنامه آینده نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مهمترین شاخصه‌های بهداشتی در دنیا تقویت و پیشگیری از بیماری، توجه به محرومان، عدالت در سلامت، توسعه منابع انسانی و ارتقاء سطح سلامت است، گفت: در این خصوص گام های مهمی در طرح تحول سلامت برداشته شده به گونه‌ای که در سفر رئیس سازمان بهداشت جهانی به ایران، کشور را در مسیر سلامت دانست و اظهار داشت طرح تحول سلامت قابلیت عرضه به دنیا را دارد.

دکتر خاتمی با اشاره به اینکه از مهمترین روش‌ها در کاهش بزهکاری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ارتقاء سطح مهارت‌های زندگی است که در قالب یکی از بندهای طرح تحول دیده شده ، افزود: توجه به تکنولوژی‌های نوین، استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده از جمله حلقه‌های مفقوده نظام سلامت بوده که خوشبختانه با فراهم آوردن زیرساخت‌های آن در 4 سال آینده اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور بهبود سطح سلامت چندین سند ملی در ارتقاء سلامت وجود دارد که در برنامه‌های دکتر هاشمی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروزه در منابع علمی بیشترین علت بیماری‌ها را استرس می‌دانند، بیان کرد: مهمترین راه ، مقابله با اصلاح روش زندگی است که خوشبختانه در برنامه وزیر پیشنهادی بهداشت وجود دارد، همچنین تقویت سیستم نظارت بر بهداشت و درمان، تقویت تولیت فوریت‌های پیش بیمارستانی با تشکیل سازمان اورژانس در 4 سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر خاتمی با تاکید بر اینکه تدوین برنامه های عملیاتی ایشان برگرفته از مولفه‌های علمی روز دنیا، قوانین بالادستی و برنامه ششم توسعه است، خاطرنشان کرد: جایگاه بخش سلامت توسط دکتر  هاشمی 10 رتبه ارتقاء یافته و با کوله باری از تجربه قدم به میدان مسئولیت گذاشته‌اند؛ ایمان دارم که یکی از 5 رکورددار دریافت رأی اعتماد در دوره‌های گذشته این بار نیز با رأی بالایی توفیق خدمت به مردم ایران را کسب می‌کند.
 
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 462
  • تایید شده
  • در 1396/05/26
  • ساعت 7:57