برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1396
کد 4945

غلامرضا تاجگردون، نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

برنامه های دکتر هاشمی برای دولت دوازدهم حتی یک درصد با اسناد بالا دستی مغایرت ندارد/ دکتر هاشمی به خوبی می تواند مشکلات را شناسایی و رفع کند

دکتر تاجگردون با بیان این که برنامه های دکتر هاشمی برای دولت دوازدهم حتی یک درصد با اسناد بالا دستی مغایرت ندارد، گفت: دیوان محاسبات کشور در ارایه گزارش تفریغ بودجه 95 هیچگونه انحرافی در هزینه کرد وزارت بهداشت گزارش نکرد.
به گزارش وبدا ، دکتر غلامرضا تاجگردون نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست علنی امروز مجلس ضمن بیان این مطلب گفت: از باب وظیفه ساختار سازمانی در مجلس یادآور می شوم که طرح تحول سلامت که توسط دکتر هاشمی اجرا شد، توسط مجلس تدوین شد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با آغاز به کار دولت در مجلس گذشته در برنامه ششم و احکام دائمی و سایر فعالیت‌ها از جمله بودجه، این طرح را ادامه دادیم و روزی که طرح را تصویب و برای اجرا به دولت ارائه کردیم یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده را اضافه کردیم تا دولت بتواند این طرح عظیم را اجرا کند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: زمانی که این طرح را تصویب کردیم آگاه بودیم که این طرح نیاز جامعه بوده و مناطق محروم کشور و مردم چه سهمی از درآمد خود را صرف بهداشت و درمان می کنند و این سهم توسط سایر درآمدها قابل جبران نبود بنابراین ناگزیر بودیم همکاری لازم را با مردم داشته باشیم.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم، یادآور شد: زمانی سهم مردم برای پرداخت هزینه های درمانی ۷۵ درصد بود اما در حال حاضر سهم مردم در بخش بستری به 5 درصد کاهش یافته است و امروز نباید به دلیل مشکلات کوچک، این طرح عظیم را که بسیاری از کشورهای پیشرفته در اجرای آن موفق نبوده اند را زیر سوال برد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با یادآوری اختلافات میان وزارت رفاه و وزارت بهداشت، گفت: انتظار می رود اختلافات میان این دو وزارتخانه رفع شود تا بدون دغدغه بتوان طرح های حوزه سلامت را به پیش برد.

وی با بیان اینکه دکتر هاشمی به خوبی می تواند مشکلات را شناسایی و رفع کند، گفت: اعتراف می کنم در این چند سال اخیر که به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس خدمت می کنم دکتر هاشمی به طور مداوم دنبال رفع مشکلات بودجه ای وزارت خانه بود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم در ادامه گفت: رفتار حسنه دکتر هاشمی با مستضعفین ستودنی است چرا که آنها را خشنود می کند و ماهم خشنود می شویم و رضایت عمومی مردم مهم است نه خشنودی خواص و از اینکه فعالیت ایشان موجب شد که عموم مردم خشنود شوند و سهم درمان از جیب مردم کاهش یابد سپاسگزاریم
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 587
  • تایید شده
  • در 1396/05/26
  • ساعت 7:56