برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1396
کد 4944

دکتر محمد قسیم عثمانی/ مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت:

تخت های بیمارستانی 25 درصد افزایش یافته است/ وزیربهداشت در درمان نمره عالی کسب کرد/ ضرورت در اولویت قرار گرفتن حوزه بهداشت در دولت دوازدهم / بیمه ها با وزارت بهداشت همراهی کنند

نماینده مردم بوکان در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: انتظار جدی ما از وزارت رفاه هم این است که در بخش بیمه بتواند با وزارت بهداشت همراهی کند. این تضاد باعث ایجاد مشکل در ارائه خدمات به مردم می شود.

به گزارش وبدا، دکتر محمد قسیم عثمانی، نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با یبان اینکه شخصیت دکتر هاشمی، قابل تقدیر است و ایشان یکی از قوی ترین ستون های دولت یازدهم بود، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجه ایی از آراء غیرسیاسی دکتر روحانی مرهون تلاش وزیر بهداشت است.

نماینده مردم بوکان در استدلال مخالفت های خود گفت: رعایت تعادل در پرداخت حقوق و دستمزد در بدنه وزارت بهداشت باید مورد توجه قرار بگیرد، چراکه درمان فرآیندی است که تنها بخشی از آن را پزشکان انجام می دهند و پرستاران و مجموعه پیراپزشکی و پشتیبانی هم در آن نقش مهمی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: باید در دولت دوازدهم پرداخت ها با سایرین نسبت به پزشکان تعدیل و اصلاح شود تا رضایتمندی این مجموعه منجر به رضایتمندی مردم شود البته این مساله نیاز به تامین مالی دارد.

نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته دیگر افزایش ظرفیت دانشگاه ها در گروه پزشکی و پیراپزشکی است. مشاهده می کنیم که تعداد زیادی از جوانان به خارج از کشور می روند تا تحصیل کنند. چرا این ظرفیت را در کشور خودمان ایجاد نکنیم؟

دکتر عثمانی گفت: در چهار سال گذشته، دکتر هاشمی توانست در بخش درمان شاهکار کند و می توانیم به او نمره عالی بدهیم و تخت های بیمارستانی 25 درصد افزایش یافته است، اما در بخش بهداشت درخواست توجه بیشتری داریم.


دکتر عثمانی مشکل بیمه‌ ها را از مهم ترین مشکلات وزارت بهداشت قلمداد کرد و گفت: بخش زیادی از حوزه عمل وزارت بهداشت، فرابخشی است و بیمه‌ ها در اختیار این وزارتخانه نیست. شاهد بودیم که بیمه ‌ها وزارت بهداشت را اذیت کردند و الان نگرانی موجود، سیاست ‌های فرابخشی و عملکرد شرکای وزارت بهداشت است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: وقتی وزارت بهداشت به موقع خدمات ارائه می دهد، به موقع هم باید مطالبات را دریافت کند. انتظار جدی ما از وزارت رفاه هم این است که در بخش بیمه بتواند با وزارت بهداشت همراهی کند. این تضاد باعث ایجاد مشکل در ارائه خدمات به مردم می شود.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 438
  • تایید شده
  • در 1396/05/26
  • ساعت 7:54