برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1396
کد 4943

دکتر سیدهادی بهادری مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت:

طرح تحول سلامت یکی از شاهکارهای دولت یازدهم است/ ادامه طرح نیازمند منابع پایدار است

دکتر بهادری نماینده مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن تقدیر از اجرایی کردن طرح تحول سلامت، بر اولویت بهداشت نسبت به درمان در دولت دوازدهم و کاهش تقاضای القایی و درمان های هزینه بر و نیز ایجاد عدالت در پرداختی حقوق کادر درمان تاکید کرد.
به گزارش وبدا، دکتر سید هادی بهادری، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای کابینه دوازدهم، اقدامات وزیربهداشت در چهار سال گذشته را خوب قلمداد کرد و طرح تحول سلامت را یکی از شاهکارهای دولت یازدهم دانست و گفت: از تمام کسانی که برای اجرای این طرح زحمت کشیده اند، تشکر می کنم.

نماینده مردم ارومیه گفت: آنچه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، تفاوت در پرداختی کادر درمان و وجود بی عدالتی در پرداختهای پزشکان نسبت به سایر گروه ها است.

وی افزود: ادامه طرح تحول سلامت نیازمند منابع پایدار است، بنابراین برنامه ریزی برای پایداری منابع مالی طرح تحول سلامت از الزامات محسوب می شود.


دکتر بهادری با بیان اینکه در سیاستهابی ابلاغی مقام معظم رهبری، تولیت با وزارت بهداشت است، خاطرنشان کرد: درخصوص ادامه طرح تحول سلامت نگران تامین مالی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: به نظر می ‌رسد، توجه به پیشگیری و بهداشت، کاهش تقاضاهای القایی و پیگیری استقرار کامل نظام ارجاع بر مبنای طرح پزشک خانواده باید در دستور کار وزارت بهداشت در دوره جدید قرار بگیرد.

دکتر بهادری با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به نقاط محروم استان آذربایجان غربی، ادامه داد: در استان آذربایجان غربی در شرایطی قرار داریم که انتظار می رود، نگاه وزیر بهداشت به این منطقه بیش از گذشته باشد.وی درخصوص ظرفیت های گردشگری استان گفت: در خصوص موقعیت خاص استان آذربایجان غربی تلاش‌های خوبی در کشورهای مجاور در حال انجام است، اما ما از این قافله عقب ماندیم. این در حالی است که استان می‌ تواند مرکز گردشگری سلامت باشد.

دکتر بهادری درپایان سخنان خود تاکید کرد: مطمئن هستم که دکتر هاشمی موفق به کسب رای بالایی خواهند شد، لذا هم به مباحث تعادل در پرداختها و هم مسائل این منطقه عنایت ویژه داشته باشند
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 521
  • تایید شده
  • در 1396/05/26
  • ساعت 7:52